Słupszczanie od lipca będą mogli korzystać z Karty Mieszkańca

2022-06-08 13:15
Słupsk
Autor: www.slupsk.pl

Słupska Karta Mieszkańca na początek da słupszczanom zniżki do miejskich instytucji kultury i na bilety w komunikacji miejskiej. Więcej bonusów pojawi się, kiedy do programu dołączą podmioty komercyjne. Dokument będzie można zamówić przez Internet, a następnie odebrać w domu startupów przy ul. Tuwima, w bibliotece lub w Parku Wodnym Trzy Fale.

Słupszczanie od lipca będą mogli korzystać z Karty Mieszkańca. Projekt, który uprawnia mieszkańców do różnych zniżek jest już na finiszu. Urząd przeznaczył na jego wprowadzenie prawie pół miliona złotych, a zajęła się tym słupska spółka Witaj Świecie!.

-Od 1 lipca będzie można fizycznie otrzymać Kartę Mieszkańca. Plastikowy dokument będzie miał dwa wzory do wyboru. Jeden bardziej nowoczesny z wizerunkiem słynnych kamienic autorstwa Wojciecha Stefańca, a drugi tradycyjny ze zdjęciem ratusza i herbem

-mówi wiceprezydent Słupska Marta Makuch. Kartę będzie można mieć także na swoim smartphonie w formie aplikacji, którą będzie można pobrać już w połowie czerwca.

Listen to "Marta Makuch, wiceprezydent Słupska o Karcie Mieszkańca" on Spreaker.

Słupska Karta Mieszkańca na początek da słupszczanom zniżki do miejskich instytucji kultury i na bilety w komunikacji miejskiej. Więcej bonusów pojawi się, kiedy do programu dołączą podmioty komercyjne. Wiceprezydent Marta Makuch podkreśla, że zainteresowanie jest spore i już zgłosiło się 11 firm, które oferują ciekawe promocje.

Listen to "Marta Makuch, wiceprezydent Słupska o partnerach Karty Mieszkańca" on Spreaker.

Słupską Kartę Mieszkańca będzie mogła otrzymać każda osoba, która rozlicza się z podatku i mieszka w Słupsku. Dokument będzie można zamówić przez Internet, a następnie odebrać w domu startupów przy ul. Tuwima, w bibliotece lub w Trzech falach. Słupska Karta Mieszkańca ma być kompatybilna z Falą, czyli systemem transportu zbiorowego dla całego Pomorza, który ruszy po wakacjach.