Święto mieszkańców gminy Redzikowo

2024-06-11 14:20
Święto mieszkańców gminy Redzikowo
Autor: materiały prasowe Tak mieszkańcy gminy bawili się w poprzednich latach.

Święto mieszkańców gminy Redzikowo już w najbliższą sobotę. Na terenie Parku Wodnego w Redzikowie zaplanowano wiele atrakcji, m. in. warsztaty, konkursy, występy artystyczne. Muzyczną gwiazdą wydarzenia będzie zespół Sound’N’Grace, znany z takich hitów jak: „Dach”, czy „Możesz wszystko”. Dzień Mieszkańca ma być okazja dla lokalnej społeczności, aby się spotkać, wymienić doświadczeniami i nawiązać nowe znajomości.

Już 15 czerwca o godzinie 14:00, mieszkańcy Gminy Redzikowo spotkają się na terenie Parku Wodnego w Redzikowie, aby wspólnie celebrować Dzień Mieszkańca. To wyjątkowe wydarzenie będzie pełne różnorodnych atrakcji, które z pewnością umilą czas wszystkim uczestnikom.

Od samego początku, na odwiedzających będą czekać liczne konkursy, występy artystyczne oraz pokazy talentów lokalnych mieszkańców. W programie artystycznym swoje umiejętności zaprezentują uczniowie z gminnych placówek edukacyjnych, lokalne zespoły muzyczne: Bierkowianki, Świtezianki, Zeppelinki, Chór Pasjonata oraz młode cheerleaderki z Power Cheer Team.

Dzieci będą mogły wziąć udział w najróżniejszych animacjach i zabawach prowadzonych przez animatorów z Centrum Kultury Gminy Redzikowo oraz ekipę Psiego Patrolu, a całe rodziny będą mogły skorzystać z warsztatów ceramicznych, wikliniarskich, pacynkowych oraz wielu innych aktywności, takich jak tworzenie slime, giga baniek, skręcanie balonów. Dodatkową atrakcją będzie otwarty Power Jump Park Redzikowo, czyli największy w regionie park dmuchańców.

W Dzień Mieszkańca Gminy Redzikowo w godz. 14:00-18:00 członkowie 28. Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego zapraszają do Izby Pamięci, która znajduje się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie. Znajdują się w niej pamiątki w postaci zdjęć, modeli samolotów, które były na wyposażeniu pułku oraz 19. Lotniczej Eskadry Holowniczej, replika sztandaru, flagi, mundury żołnierzy, puchary, a także mapa pochówków 22 tragicznie zmarłych pilotów. To niezwykła okazja do zapoznania się z historią Pułku.

- Mieszkańcy naszej gminy rokrocznie spotykają się na wspólnym świętowaniu. W tym roku to celebrowanie jest tym bardziej wyjątkowe ze względu na to, że po raz pierwszy jest to Dzień Mieszkańca Gminy Redzikowo i z tej okazji spotkamy się właśnie w Redzikowie. Zapraszam wszystkich mieszkańców na wydarzenie pełne atrakcji i zabawy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych

– mówi Katarzyna Wołoszyn z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej gminy Redzikowo.

Na zakończenie świętowania wystąpi muzyczna gwiazda, czyli zespół SOUND’N’GRACE o godz. 18:00 uczestnicy wysłuchają energetycznego koncertu z największymi przebojami, takimi jak: „Dach”, czy „Możesz wszystko”. Sound’n’Grace powstał w 2005 roku z inicjatywy Ani Żaczek i Kamila Mokrzyckiego i zdobył niezwykłą popularność wśród publiczności, łącząc w sobie elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b. Ich występy pełne są energii i radości, a różnorodność repertuaru sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Listen to "Katarzyna Wołoszyn, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna gminy Redzikowo" on Spreaker.