Święto Policji w Koszalinie

2023-07-19 16:16
Święto policji w Koszalinie
Autor: KMP w Koszalinie

83 koszalińskich policjantów awansowało na wyższe stopnie zawodowe. Akty mianowania zostały im uroczyście wręczone dziś podczas gali z okazji Powiatowych Obchodów Święta Policji w Koszalinie, która odbyła się w Centrum Kultury 105.

Oficjalna część wydarzenia rozpoczęła się po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie podinspektora Marcina Pilarczyka.

W tym roku na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadinspektora Tomasza Trawińskiego, Komendant Główny Policji – generalny inspektor dr Jarosław Szymczyk mianował na stopień podinspektora jednego policjanta koszalińskiej komendy. Akt mianowania na kolejny stopień w korpusie oficerskim odebrał także jeden funkcjonariusz.

Za wzorowe wykonywanie obowiązków przedterminowo awansowanych zostało 17 policjantów koszalińskiej komendy. Mianowanie na wyższy stopień w korpusie aspirantów otrzymało 24 policjantów, a w korpusie podoficerów 29 policjantów. Komendant Miejski Policji w Koszalinie insp. Krzysztof Sieląg mianował na stopień starszego posterunkowego 11 funkcjonariuszy.

W trakcie uroczystości Komendant Wojewódzkiego Policji w Szczecinie oraz Komendant Miejski Policji w Koszalinie pogratulowali wyników w służbie oraz złożyli życzenia podległym funkcjonariuszom. Podziękowali również przedstawicielom podmiotów wspierających pracę policjantów, dzięki którym możliwe jest realizowanie wielu inicjatyw i projektów profilaktycznych.

Wydarzenie wzbogaciła wystawa pt. „Policja Polska w latach II Rzeczpospolitej i dziś”, którą przygotował Pan Zbigniew Izraelski, prezes Stowarzyszenia Miłośników Historii „Perun” oraz przemówienia zaproszonych gości.

Listen to "Święto Policji w Koszalinie" on Spreaker.