„Świętość Kościoła na przykładzie historii Pomorza”- konferencja naukowa w koszalińskim WSD

2022-11-04 14:11
konferencja „Świętość Kościoła na przykładzie historii Pomorza”
Autor: materiały prasowe

„Świętość Kościoła na przykładzie historii Pomorza”- ogólnopolska konferencja naukowa na ten temat odbędzie się jutro (05.11) w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Zaplanowano sześć wykładów dotyczących przede wszystkim św. Ottona z Bambergu, św. Wojciecha i bł. Doroty z Mątów.

-Nasza diecezja jest ściśle związana z tymi trzema osobami. Św. Wojciech jest patronem naszej diecezji, a św. Otton z Bambergu i bł. Dorota z Mątów są osobami, które bezpośrednio przyczyniły się do wzrostu wiary na naszych terenach

-mówi ks. Janusz Bujak, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego i WSD w Koszalinie.

Konferencja naukowa „Świętość Kościoła na przykładzie historii Pomorza” rozpocznie się o godz. 9.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Pierwszy panel będzie w całości poświęcony św. Ottonowi z Bambergu, ponieważ za dwa lata przypada 900. rocznica jego pierwszej wyprawy misyjnej misji na tereny Pomorza Zachodniego. Dotarł on wtedy do Kołobrzegu i Białogardu i przez to uznawany jest za ewangelizatora tych ziem.

Drugi panel konferencji będzie dotyczył św. Wojciecha i będzie poświęcony nieznanym aspektom jego życia. Więcej będzie można dowiedzieć się także o bł. Dorocie z Mątów. Do udziału w konferencji WSD zaprosiło wybitnych znawców tematu. Prelegentami będą: biskup prof. dr hab. Henryk Wejman, prof. dr hab. Stanisław Rosik, ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski, ks. prof. dr hab. Ireneusz Werbiński, dr hab. Katarzyna Parzych-Blakiewicz oraz mgr Monika Rusakiewicz.

Wstęp na konferencję jest wolny. Rozpoczęcia o godz. 9.00, a zakończenie około 13.00. Konferencja będzie także transmitowana w telewizji internetowej Dobre Media. Szczegółowy program tutaj.

Listen to "ks. Janusz Bujak, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego i WSD w Koszalinie" on Spreaker.