Szczecineccy artyści zagrają dla Nadii

2023-02-27 13:06
Koncert dla Nadii
Autor: materiały prasowe

Szczecineccy artyści organizują imprezę charytatywną, by pomóc dziewięciomiesięcznej Nadii. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni, nie kwalifikuje się na refundację leczenia, a terapia, której potrzebuje jest bardzo droga.

-Gramy dla Nadii, czyli dziewczynki z naszego miasta chorej na SMA. Chcemy pomóc, ponieważ Nadia nie zakwalifikowała się do rządowego programu dofinansowania tak zwanych zastrzyków genowych. Koszt takiego leczenia to około 10 milionów złotych. Jest to zastrzyk podawany w kręgosłup i jest to najdroższy lek świata, więc zachęcam Państwa pomóżmy i otwórzmy swoje serca

-mówi jeden z organizatorów wydarzenia Dariusz Sobczak.

Impreza charytatywna na rzecz dziewięciomiesięcznej Nadii odbędzie się w sobotę, 4 marca o godz. 15.00 w Kinie Wolność w Szczecinku. Będzie to koncert, podczas którego zagrają legendy szczecineckiego rocka m. in. Faust i Danger oraz artyści młodego pokolenia Wokalove, Marika Janowska, studio wokalne SAPiK, zespół Heteromagnes i Killuminati. Odbędzie się także giełda płytowa i kiermasz słodkości.

Cały dochód zebrany podczas wydarzenia zostanie przekazany na leczenie małej Nadii. Cały czas też jest prowadzona zbiórka na ten cel za pośrednictwem strony internetowej siepomaga.pl. Jak na razie na leczenie dziecka udało się zebrać około 600 tysięcy zł.

Listen to "Dariusz Sobczak, współorganizator koncertu dla Nadii" on Spreaker.