To była rekordowa zbiórka na balu charytatywnym w Darłowie

2024-02-14 14:04
Podczas Balu Charytatywnego w Darłówku odbyła się również licytacja
Autor: koszalin.gosc.pl Podczas Balu Charytatywnego w Darłówku odbyła się również licytacja

Ponad 220 tysięcy złotych otrzyma Hospicjum Caritas w Darłowie. Taki jest efekt zbiórki, przeprowadzonej na XVIII Balu Charytatywnym w Darłówku.

Pieniądze te przeznaczone będą na wyposażenie gabinetu zabiegowego oraz pokoju wypoczynkowego dla rodzin pacjentów. Tegoroczny bal odbył się 10 lutego w hotelu Amber Port w Darłówku, a wzięło w nim udział około 200 osób. Pieniądze zebrane podczas imprezy pochodzą z wejściówek oraz licytacji przedmiotów wystawionych na aukcje. A były to: ceramika przedstawiająca Ostatnią Wieczerzę - dar biskupa diecezjalnego Zbigniewa Zielińskiego czy ikona św. Michała Archanioła napisana przez s. Darię, posługującą w hospicjum. Organizatorem balu była Fundacja "Morze Miłości".

Dokładnie udało się zebrać 226 892 zł. To więcej niż rok temu (wówczas zebrano 191 750 zł). Darłowskie Hospicjum prowadzone jest przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Pod opieką placówki są chorzy na nieuleczalne, postępujące choroby, nie tylko przebywający na jej terenie, ale także w swoich domach. W hospicjum stacjonarnym znajduje się 25 miejsc dla pacjentów, a w opiece domowej jest ich około 30. W towarzyszenie im zaangażowanych jest ponad 40 pracowników i 30 wolontariuszy.

Placówkę można wesprzeć także przekazując 1,5 procent podatku. Wystarczy swoim rozliczeniu wpisać nr KRS 0000274950 z dopiskiem: Hospicjum Darłowo.