Trwa akcja „Tornister pełen uśmiechów” [ROZMOWA]

2022-08-22 13:04
Trwa akcja „Tornister pełen uśmiechów”
Autor: MK Trwa akcja „Tornister pełen uśmiechów”

Caritas diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej zachęca do udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechów”, która jest prowadzona prze z tę organizację od 2009 roku. Chodzi o to, aby najbiedniejszym dzieciom zafundować przybory szkolne na nowy rok szkolny.

- Akcja polega na wsparciu dzieci, które zaraz ruszają do szkoły. Aby nie musiały się martwić, że nie mają plecaka, czy takiej wyprawki i mogły się skupić tylko na nauce. Można przynosić plecaki lub przybory szkolne do naszej siedziby w Koszalinie lub wspomóc akcję wpłacając datek. Wszelkie szczegóły są dostępne na naszej stronie: www.koszalin.caritas.pl – powiedział Radiu Plus Krystian Linnik, z Centrum Wolontariatu diecezjalnej Caritas.

Celem akcji "Tornister pełen uśmiechów" jest zwiększenie szans edukacyjnych i wyrównanie barier. Dotąd w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej udało się otoczyć opieką ok. 10 tys. uczniów szkół podstawowych i średnich. Wyprawka szkolna zawiera między innymi: zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, kredki, farby, zestaw linijek, cyrkiel, kalkulator, liczydło, nożyczki, gumki, korektor, zakreślacz, czy mazaki.

Listen to "Krystian Linnik, Caritas Koszalin" on Spreaker.