Trwa rejs dookoła Bałtyku [ROZMOWA]

2022-07-12 13:55
Trwa rejs dookoła Bałtyku. Za żeglarzami ponad połowa trasy
Autor: Materiały prasowe Trwa rejs dookoła Bałtyku. Za żeglarzami ponad połowa trasy

Trwa rejs jachtu Sekstant dookoła Bałtyku. Za żeglarzami ponad połowa trasy. To pierwszy tak długi rejs członków Jacht Klubu Królewskiego Miasta Darłowa na tej jednostce.

- Do tej pory rejs idzie, jak z płatka. Rozpoczęliśmy go w Darłowie. Pierwszy etap prowadził na Hel. W tym etapie popłynęli z nami uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. To był dla wielu pierwszy kilkudniowy rejs z żeglowaniem także nocami. Na Helu zmieniliśmy załogę i popłynęliśmy na Litwę, Łotwę, Estonię, do Finlandii i Szwecji. Teraz jacht jest w drodze ze Sztokholmu do Karlskrony. Później popłynie na Bornholm i do Świnoujścia. Ostatnia zmiana żeglarzy przebędzie trasę ze Świnoujścia, przez Kołobrzeg do Darłowa. W darłowskim porcie powitamy ich w niedzielę 31 lipca – powiedział Radiu Plus wice komandor Jacht klubu Królewskiego Miasta Darłowa, Paweł Krakowiak.

Jeśli ktoś z naszych słuchaczy będzie akurat w niedzielę 31 lipca w Darłowie, może powitać jacht Sekstant, gdy będzie wchodził do portu. Wszelkie szczegóły rejsu na facebookowym profilu Jacht Klubu Królewskiego Miasta Darłowo.

Listen to "Paweł Krakowiak" on Spreaker.