Trwa remont Hali Gwardii w Koszalinie

2022-07-19 15:56
Remont Hali Gwardii
Autor: Magda Wanowska-Miksa Remont Hali Gwardii-prace w toku.

Do końca sierpnia potrwa remont Hali Gwardii w Koszalinie. Budynek przy ul. Fałata już na początku sezonu zaskoczy zawodników i kibiców nowym parkietem, nagłośnieniem i trybunami.

Prezydent Koszalina zapowiada, że to pierwszy z elementów, które mają w przyszłości składać się na nowoczesny obiekt sportowy w Koszalinie.

-We wrześniu, tak jak już zapowiadaliśmy, pokażemy bardziej kompleksowy projekt zagospodarowanie tego terenu, wizję jak to ma wyglądać w przyszłości. Będzie ona dotyczyła stadionu i innych boisk na tym terenie. Teraz trwa remont hali. Wspólnie ze środowiskiem sportowym ustaliliśmy, że będzie to pierwszy etap prac. Wymieniamy parkiet na hali głównej i sali klubu bokserskiego, wymieniamy dwudziestoletnie trybuny na nowe, a także, co myślę, że było największą bolączką dla kibiców, montujemy nowe nagłośnienie i w końcu będzie można usłyszeć i zrozumieć, co mówi komentator

-mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. 

Listen to "Piotr Jedliński, prezydent Koszalina" on Spreaker.

Planowo remont Hali Gwardii miał kosztować 700 tys. zł, jednak, jak to bywa przy tego typu inwestycjach i dzisiejszych cenach na rynku budowlanym, w sumie remont pochłonie blisko 1,5 mln zł.

-Poza tym za około 160 tys. zł przeprowadzamy prace, które dostosowują obiekt do przepisów ppoż. Zgodnie z zaleceniami straży pożarnej wstawiamy dodatkowe okna i drzwi. W tym roku do tego obiektu zaplanowaliśmy też zakup mobilnego masztu oświetleniowego, który jest potrzebny do oświetlenia boiska za pralnią, aby można było jesienią grać tam po godz. 16.00. Koszt takie masztu to blisko 60 tys. zł 

-mówi Monika Tkaczyk, prezes Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie. Kolejne maszty oświetleniowe będą sukcesywnie dokupowane w kolejnych latach. Będą mogły służyć także innym obiektom w Koszalinie. Remont Hali Gwardii potrwa do końca sierpnia.

Listen to "Monika Tkaczyk, prezes ZOS w Koszalinie" on Spreaker.