Trwają przygotowania do Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie [ROZMOWA]

2022-10-25 11:16
Od 9 do 12 lutego 2023 potrwa Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie
Autor: Materiały prasowe Od 9 do 12 lutego 2023 potrwa Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie

Pełną parą idą przygotowania do jubileuszowego, dwudziestego Zlotu Morsów w Mielnie, który zaplanowano na przyszły rok w dniach od 9 do 12 lutego.

- Dopinamy wszystko na ostatni guzik. Już zainteresowanie imprezą wyraziło 16 tys. osób z całego świata. Kończymy ustalenia z partnerami imprezy. Na pewno nie zabraknie parady morsów, wspólnej kąpieli w Bałtyku oraz wielkiego balu morsów – powiedziała Radiu Plus Anna Ledochowicz, szefowa Centrum Kultury w Mielnie.

Morsowanie staje się z roku na rok coraz popularniejsze. Jak zacząć morsować? Przed wejściem do wody konieczna jest rozgrzewka. Dla początkujących morsów zaleca się taką, która trwa około 15 minut. Gdy już będziemy rozgrzani, rozbieramy się i spokojnie wchodzimy do wody. Pierwsze kąpiele powinny być bardzo krótkie i trwać kilka, kilkanaście sekund. Dopiero kolejne – jeśli nie będziemy odczuwali dyskomfortu – mogą być stopniowo wydłużane do kilku, a z czasem nawet kilkunastu minut.

Rejestracja uczestników na przyszłoroczny zlot rozpocznie się w listopadzie.

Listen to "Anna Ledochowicz CK w Mielnie" on Spreaker.

Organizowany od 10 lat Światowy Festiwal Morsowania w Kołobrzegu w tym sezonie  się nie odbędzie. Na przeszkodzie stanęły koszty organizacji takiego wydarzenia. W ubiegłym roku było to 150 tys. złotych.