Trwają zapisy na X Słupski Bieg Niepodległości

2022-10-25 18:06
Słupski Bieg Niepodległości
Autor: materiały prasowe

Trwają zapisy na X Słupski Bieg Niepodległości. Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie 11 listopada. Do pokonania będzie 10 km ulicami miasta. Start i meta na słupskich bulwarach. Podczas sportowej imprezy organizatorzy chcieliby zaakcentować solidarność z Narodem Ukraińskim.

W Narodowe Święto Niepodległości, czyli 11 listopada o godz. 11:11 w Słupsku odbędzie się już po raz 10. Bieg Niepodległości. W tym roku na celu ma podkreślenie solidarności mieszkańców Słupsk z przebywającymi w mieście obywatelami Ukrainy.

-W tym szczególnym roku, w którym wybuchła wojna na Ukrainie uświadamiamy sobie, że niepodległości nie jest dana raz na zawsze. W związku z tym chcielibyśmy zaakcentować tę sytuację. Dlatego tegoroczny medal biegu będzie zawierał element flagi ukraińskiej. Na szarfie z jednej strony będzie faga Polski, a z drugiej flaga Ukrainy. Chcielibyśmy także bardzo serdecznie zaprosić do udziału w biegu wszystkich obywateli Ukrainy

-mówi Agnieszka Klimczak, dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na X Słupski Bieg Niepodległości zapisać można się przez stronę internetową domtel-sport.pl. Zapisać może się każdy powyżej 16 roku życia, natomiast młodsza młodzież i dzieci potrzebują pisemnej zgody rodziców lub opiekunów. Obowiązuje limit do 500 osób.

Trasa tegorocznego biegu wynosi 10 km i prowadzi przez ulice: Szarych Szeregów, Sądową, Partyzantów, Zamkową, Rynek Rybacki, Dominikańską, Mikołajską, Łukasiewicza, Filmową, Jedności Narodowej, Wojska Polskiego, Sienkiewicza, Grodzką, Murarską i Zamenhoffa.

Bieg współfinansowany jest ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Listen to "Agnieszka Klimczak, dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji" on Spreaker.