Tydzień osadnika w Karlinie

2023-03-17 15:52
Dzień Osadnika w Karlinie
Autor: materiały prasowe Dzień Osadnika w Karlinie

Dzień Osadnika w Karlinie planują w tym roku świętować przez tydzień. Od 20 do 25 marca przygotowano dla mieszkańców wiele atrakcji, które będą też służyły szerzeniu wiedzy na temat lokalnej historii.

Dzień Osadnika w Karlinie przypada 20 marca i tego właśnie dnia odbędą się w mieście główne uroczystości związane z tym świętem.

Na początku w auli Karlińskiego Ośrodka Kultury uczniowie Zespołu Szkół w Karlinie wezmą udział w teście historycznym, który sprawdzi ich wiedzę na temat miasta. Po ogłoszeniu wyników, uczniowie w celu upamiętnienia pierwszych osadników złożą kwiaty pod obeliskiem.

W holu Zespołu Szkół będzie prezentowana wystawa pn. „Karlino w grafice wektorowej”, są to prace graficzne uczniów kierunku Technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

W Homanit Arenie (godz. 11.00-14.00) zaplanowano zmagania pokoleń na wesoło ,,Karlino od wczoraj do dziś", wystawę koła fotograficznego ,,Karlino w nowej odsłonie”, a także wystawę „30 lat w gminie Karlino". Mieszkańcy będą się mogli zmierzyć także z testem o historii Karlina oraz poczęstować się kawą, herbatą i ciastem.

Tego dnia będzie także możliwość zagrać w grę „Karlinopolis”, gracze zaproszeni są do auli w Karlińskim Ośrodku Kultury na godz. 16.30. Uczniowie karlińskich szkół mogą potraktować to jako rozgrzewkę przed VII Turniejem gry planszowej KARLINOPOLIS, który odbędzie się w I Dzień Wiosny (21 marca w godz. 11.00-12.30) w auli w Karlińskim Ośrodku Kultury.

Muzeum Ziemi Karlińskiej zaprasza w piątek, 24 marca (godz. 16.00-18.00) na wystawę pn. „KARLINO - NASZA GMINA 2023”. Jest to wystawa pokonkursowa zorganizowana dla szkół podstawowych w gminie Karlino. Podczas wernisażu nastąpi uroczyste wręczenie nagród laureatom.

Z kolei 25 marca zaplanowano 24. DRUŻYNOWY TURNIEJ STRZELECKI O PUCHAR ZASTĘPCY BURMISTRZA KARLINA. Udział mogą wziąć 4 osobowe drużyny, składające się z co najmniej jednej kobiety.

Turniej odbędzie się na Strzelnicy LOK w Zwinisławiu. Oprócz rywalizacji będzie też ognisko z kiełbaskami. Zapisy na turniej prowadzone są w Homanit Arenie lub u Franciszka Terecha, kierownika zawodów pod nr. tel. 606-415-847.