Tysiące młodych sportowców przyjedzie na Pomorze Zachodnie. Niebawem Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

2023-03-31 11:58 Marcin Kieca
W Koszalinie zostanie oficjalnie otwarta Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Autor: materiały prasowe W Koszalinie zostanie oficjalnie otwarta Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Kilka miast z regionu stanie się areną zmagań w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Jej organizatorem jest Zachodniopomorska Federacja Sportu, a wsparcia finansowego wydarzeniu w wysokości ponad 1,3 mln zł udzielił Urząd Marszałkowski.

Województwo zachodniopomorskie zostało gospodarzem Olimpiady po raz trzeci w historii.

„Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Zachodniopomorskie 2023” wystartuje 14 kwietnia, gdy w Rewalu i Dziwnowie do rywalizacji przystąpią piłkarki i piłkarze ręczni. Impreza zakończy się 28 maja turniejem gimnastyki artystycznej w Policach. W wydarzeniu udział weźmie prawie 4 tysiące uczestników, z czego blisko 3 tysiące to młodzi sportowcy. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na 26 kwietnia o godzinie 16 w hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie.

Areną zmagań będą obiekty sportowe 15 miast, z czego 13 to miejsca w Zachodniopomorskiem, m.in.: w Szczecinie, Darłowie, Białogardzie, Policach, Stargardzie, Rewalu, Wałczu, Koszalinie i Kołobrzegu. O medale młodzież powalczy w 14 dyscyplinach: badmintonie, boksie, brydżu sportowym, gimnastyce artystycznej, gimnastyce sportowej, gimnastyce trampolinie, judo, piłce ręcznej, piłce siatkowej, szachach, szermierce, taekwondo olimpijskim, tenisie stołowym czy zapasach.

Wydarzenie ma status Mistrzostw Polski w kategorii juniorów młodszych. Dla wielu ze startujących będzie to także pierwsza okazja do uczestnictwa w przedsięwzięciu z ceremoniałem i symbolami olimpijskimi. W 2022 roku reprezentacja Pomorza Zachodniego podczas tej rywalizacji wywalczyła 18 złotych, 4 srebrne i 18 brązowych krążków.