Ubogich i samotnych ugości Caritas posiłkiem wielkanocnym

2023-03-31 16:01
Śniadanie wielkanocne
Autor: fot. pixabay, ilustracyjne

Blisko 500 osób planuje ugościć Caritas na uroczystych posiłkach wielkanocnych. Świąteczne spotkania z poczęstunkiem dla osób ubogich i samotnych odbędą się w Wałczu, Słupsku i Kołobrzegu.

Już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia we współpracy ze starostą wałeckim oraz burmistrzem miasta Caritas organizuje posiłek wielkanocny dla ubogich, samotnych i bezdomnych mieszkańców Wałcza. Do wspólnego stołu usiądą w Szkole Podstawowej nr 3.

-W Wałczu jesteśmy otwarci na 120 osób. Poprzez parafie, starostwo i miasto zaprosiliśmy najbardziej potrzebujących, czyli te osoby, którymi opiekujemy się jako Caritas, miasto czy powiat na co dzień. Chcemy każdemu z nich podać rękę, by wspólnie przeżyć ten czas przedświąteczny i dodać trochę otuchy. Do zorganizowania tego posiłku włączyło się też wielu lokalnych sponsorów oraz darczyńców. Dzięki nim na stole stanie m. in. kiełbasa i jajka Stąd mamy nadzieję, że będzie to pięknie spędzony, wspólny czas

- mówi ks. Łukasz Bikun, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Kolejny wielkanocny posiłek Caritas odbędzie się w Słupsku. Będzie to w Wielki Czwartek o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych przy ulicy Niedziałkowskiego.

-Chcemy podkreślić też ten wymiar wspólnoty Kościoła, wspólnoty Pana Jezusa, który właśnie w Wielki Czwartek zasiadł do wieczerzy ze swoi uczniami. Wiemy, że liturgia Wielkiego Czwartku podkreśla w sposób szczególny sakrament kapłaństwa, ale również przykazanie miłości Boga i bliźniego, kiedy to pan Jezus umywał nogi swoim uczniom, dlatego tego dnia my chcemy spotykać się z potrzebującymi. W Słupsku przygotowujemy się dla około 160 osób do wspólnego przeżywania tego wydarzenia

-opowiada ks. Łukasz.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Caritas chce wspólnie świętować z mieszkańcami Kołobrzegu w Ośrodku Aniołów Stróżów. Przy pomocy wolontariuszy, pracowników ośrodka i Skautów Europy śniadanie wielkanocne będzie czekała tam na około 150 osób. Na kołobrzeskim stole pojawi się mocny akcent rybny, ale nie zabraknie świątecznej kiełbasy, sałatki warzywnej, mazurków czy babek.

Skorzystać ze świątecznego posiłku może każdy potrzebujący, ale powinien ze względów organizacyjnych odebrać wcześniej zaproszenie. W Wałczu zaproszenia czekają w parafiach, w kamienicy przy ul. Okulickiego. Zaproszenia w Słupsku można odebrać w jadłodajni przy ulicy Przemysłowej 33, a w Kołobrzegu w parafiach, najwięcej zaproszeń jest w parafii konkatedralnej.

-Zachęcam Wszystkich do skorzystania z zaproszenia Caritas, ponieważ zawsze lepiej we wspólnocie przeżywać ten okres świąteczny, aniżeli w samotności. Mamy czas po pandemii, czyli taki czas wychodzenia z samotności, wychodzenia z izolacji, więc apeluję do tego, by udać się po zaproszenie i przyjść do nas na posiłek

-zaprasza dyrektor Caritas.

Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących odbędzie się także w Koszalinie. Tradycyjnie w niedzielę Wielkanocną w namiocie przy Domu Miłosierdzia Bożego. Wkrótce więcej szczegółów.

Listen to "ks. Łukasz Bikun, dyrektor diecezjalnej Caritas" on Spreaker.