"Ucho Malchosa"- Rekolekcje Wielkopostne Radia Plus

2024-03-28 18:38
ks. Wojciech Parfianowicz
Autor: Alicja Górska ks. Wojciech Parfianowicz

Przez trzy dni na antenie Radia Plus emitowane są Rekolekcje Wielkopostne Radia Plus, które głosi ks. Wojciech Parfianowicz z Koszalina. Jaka tematyka?

Rekolekcje noszą tytuł "Ucho Malchosa", a głosi je ks. Wojciech Parfianowicz, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie oraz publicysta "Gościa Niedzielnego". Rekolekcjonista zachęca, byśmy zatrzymali się nad sceną Ewangelii, kiedy Jezus w Ogrodzie Oliwnym zostaje aresztowany, a Piotr, nie mogąc się pogodzić z takim obrotem sprawy, sięga po miecz i obcina ucho Malchosowi, jednemu ze sług arcykapłana. W pierwszym odcinku rekolekcji mowa o reakcji Piotra. Jak to się odnosi do naszej codzienności?

"Czasami, jako człowiek wierzący, można stać się kimś, kto drugiego człowieka pozbawia ucha. Można być mistrzem ciętej riposty, ironii, żelaznej logiki i trafiać bardzo precyzyjnie oraz z wręcz chirurgiczną dokładnością obcinać przy pomocy tego miecza uszy, ale nie o taką precyzję tutaj chodzi. Jezus każe Piotrowi schować miecz. Dlaczego? Bo machając w taki sposób można sprawić, że ktoś nie tylko nie będzie mógł usłyszeć Ewangelii, ale może nawet nie będzie chciał jej słuchać"- wyjaśnia ks. Parfianowicz.

Ks. Wojciech Parfianowicz 22 lata po święceniach kapłańskich, po studiach doktoranckich z zakresu komunikacji społecznej w Rzymie, rzecznik prasowy kurii biskupiej w Koszalinie, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie oraz publicysta "Gościa Niedzielnego", związany ze Wspólnotą Emmanuel, pasjonat fotografii przyrody.

Listen to "Rekolekcje "Ucho Malchosa" cz. 1 (25.03.2024)" on Spreaker.

Zachęcamy do słuchania. Rekolekcje Wielkopostne w Radiu Plus są emitowane od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w magazynie popołudniowym Radia Plus przed godz. 18.00 i powtórka po godz. 22.00. 

Rekolekcje Wielkopostne Radia Plus głosi ks. Wojciech Parfianowicz, publicysta tygodnika Gość Niedzielny
Autor: Alicja Górska Rekolekcje Wielkopostne Radia Plus głosi ks. Wojciech Parfianowicz, publicysta tygodnika "Gość Niedzielny"
Listen to "Rekolekcje "Ucho Malchosa" cz.2 (26.03.2024)" on Spreaker. Listen to "Rekolekcje "Ucho Malchosa" cz.3 (27.03.2024)" on Spreaker.