Uczniowie Szkoły Podstawowej w Karlinie mogą korzystać́ z nowej sali integracji sensorycznej

2022-10-17 14:15
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Karlinie mogą̨ korzystać́ z nowej sali integracji sensorycznej
Autor: Materiały prasowe Uczniowie Szkoły Podstawowej w Karlinie mogą̨ korzystać́ z nowej sali integracji sensorycznej

Salę wyposażono w nowoczesny system SI, w którego skład wchodzą: klatka SI wraz z drabinkami wiszącymi, siecią linową, mostkiem, ścianką wspinaczkową, liną do wspinania, materacami oraz dodatkowo znajdują się ścianka wspinaczkowa, zestaw do sensoryki i tunel zygzak.

- W odnowionej sali odbywają̨ się̨ już̇ ćwiczenia z zakresu integracji sensorycznej. Z nowego miejsca mogą korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej w Karlinie oraz karlińskie przedszkolaki. Zajęcia w sali integracji sensomotorycznej pozwalają na prowadzenie terapii służącej poprawie funkcjonowania emocjonalnego, uwagi i koncentracji, funkcji wzrokowych i słuchowych, sprawności w zakresie dużej i małej sensoryki, świadomości i samoocenie – powiedziała Radiu Plus Beata Pawlik dyrektor szkoły.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.