Uczniowie z ZS nr 12 w Koszalinie nagrali płytę z kolędami

Płyta z kolędami ZS nr 12 w Koszalinie
Autor: Magda Wanowska-Miksa Płyta z kolędami ZS nr 12 w Koszalinie

Dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną z Zespołu Szkół nr 12 w Koszalinie nagrały świąteczną płytę. Krążek z 9 tradycyjnymi kolędami powstał z inicjatywy ich nauczyciela muzyki Adama Stefańskiego. Wydanie płyty to dla niego spełnienie wielkiego marzenia, dla dzieci świetna przygoda, a dla szkoły pamiątka i powód do dumy.

Prace nad płytą rozpoczęły się już w lipcu. Podczas wakacji Adam Stefański, nauczyciel muzyki w Zespole Szkół nr 12 w Koszalinie pracował nad podkładami muzycznymi wybranych przez siebie kolęd. Nie ukrywa, że dobór repertuaru wynika z jego indywidualnego gustu, stąd na płycie znalazły się najbardziej tradycyjne i nastrojowe polskie kolędy m. in. Cicha Noc, Gdy śliczna Panna czy Lulajże Jezuniu.

Uczniowie rozpoczęli próby już we wrześniu. Do projektu podeszli z wielką chęcią i ciekawością, dlatego na nagrania poświęcali nawet swój wolny czas w soboty. Kolędy śpiewali solo, a także w grupie oraz w towarzystwie nauczycieli z ZS nr 12, którzy z chęcią włączyli się do projektu.

-Plan był taki, aby nasi uczniowie zostawili po sobie jakiś ślad. Dzięki tej płycie będziemy mogli zachować ich w naszej szkole, kiedy już opuszczą jej mury. Do nagrania płyty przyłączyli się także nauczyciele, więc to nasza wspólna praca, na której możemy pokazać to, co potrafimy najlepiej. Nasi uczniowie, z autyzmem czy niepełnosprawnością intelektualną, może nie są najlepsi w przedmiotach ścisłych, ale jeśli chodzi o zajęcia artystyczne, jak muzyka czy plastyka, mają duże pole do popisu, co udowodnili na tej płycie

-mówi nauczyciel muzyki Adam Stefański.

Płyta została także pięknie wydana. Autorką szatę graficznej jest również uczennica ZS nr 12 Debora Talik.

Płytę z kolędami oraz inne ozdoby świąteczne, wykonane przez uczniów, będzie można nabyć na jarmarku świątecznym, który odbędzie się w Zespole Szkół nr 12 przy ul. Połczyńskiej w Koszalinie już 22 grudnia w godzinach porannych.

Listen to "O płycie z kolędami Zespołu Szkół nr 12 w Koszalinie" on Spreaker.