W Karlinie odbędzie się VIII Przegląd Piosenki Prawdziwej

2022-10-07 11:18
Przegląd Piosenki Prawdziwej w Karlinie
Autor: materiały prasowe

Przegląd Piosenki Prawdziwej odbędzie się już po raz 8. w Karlinie. To muzyczne wydarzenie ma na celu popularyzację piosenek „Solidarnościowych” oraz uczczenie wydarzeń, które zapoczątkowały w naszym kraju demokratyczne zmiany. W tym roku Przegląd odbędzie się 14 października, czyli w Dzień Edukacji Narodowej, stąd motywem przewodnim wydarzenia będzie klasa z lat 80.

Karliński Przegląd Piosenki Prawdziwej odwołuje się do I Przeglądu Piosenki Prawdziwej „Zakazane Piosenki”, który zorganizowano w 1981 roku w gdańskiej Hali „Olivia” w ramach obchodów 1. Rocznicy Porozumień Sierpniowych.

-Udział w tym Przeglądzie w czasach cenzury wymagał odwagi. Naprawdę było to wyjątkowe wydarzenie i chcemy je przybliżać, szczególnie też młodym ludziom, którzy nie znają tamtej historii, tamtego czasu i realiów w jakich to funkcjonowało

-mówi Magdalena Jaworska- Dużyńska z Urzędu Miejskiego w Karlinie.

W Przeglądzie „Zakazane Piosenki” udział brał Leszek Wójtowicz, artysta „Piwnicy pod baranami”, który przyjeżdża do Karlina na każdy Przegląd Piosenki Prawdziwej. W tym roku także uświetni wydarzenie swoim recitalem. Występ gościa poprzedzą popisy 10 wykonawców. W tym gronie pojawią się stali bywalcy i osoby, które po raz pierwszy wezmą udział w karlińskim Przeglądzie.

Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie poczęstunek rodem z PRL-u. Każdemu serwowana będzie oranżada i pączki.

Przegląd Piosenki Prawdziwej odbędzie się 14 października o godz. 17.00 w karlińskiej Homanit Arenie. Patronat medialny sprawuje Radio Plus Koszalin.

Listen to "Magdalena Jaworska- Dużyńska z Urzędu Miejskiego w Karlinie" on Spreaker.