W Kołobrzegu, Słupsku i Wałczu są nowe punkty pomocy uchodźcom

2023-03-27 16:27
Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
Autor: Magda Wanowska-Miksa Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Nowe punkty Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom powstały w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Caritas rozszerzył tę działalność na Wałcz, Słupsk i Kołobrzeg. Zakres pomocy, jaką uchodźcy mogą tam otrzymać jest bardzo szeroki.

-Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom jest skoncentrowane na pomocy administracyjnej, dotyczącej legalizacji pobytu. Pomaga też wypełniać zeznania podatkowe mieszkańcom Ukrainy, uzyskać ubezpieczenie zdrowotne, czy prowadzi doradztwo zawodowe. Z drugiej strony też oferujemy pomoc psychologiczną i pomoc prawnika. W ramach rozszerzenia działalności chcemy też integrować dzieci i młodzież, robiąc różnego typu wyjazdy czy wycieczki

-mówi ks. Łukasz Bikun, dyrektor diecezjalnej Caritas. 

W Kołobrzegu punkt mieści się w Ośrodku Charytatywnym dla Dzieci i Młodzieży Caritas przy ul. Aniołów Stróżów 1. Czynny jest w każdy czwartek w godzinach 9.00-14.00.

W Słupsku doradcy są dostępni w sali przy parafii pw. NMP Królowej Różańca Świętego (ul. Dominikańska 2) w piątki w godzinach 9.30–14.30.

Natomiast w Wałczu punkt Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom będzie działał w poniedziałki od 9.00 do 12.00 w Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas przy ul. Okulickiego 22.

Dotąd Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom działało w Koszalinie, Szczecinku i Białogardzie.

Listen to "ks. Łukasz Bikun, dyrektor diecezjalnej Caritas" on Spreaker.