W Koszalinie akcja „ Młodzieży Czytanie”

2022-11-16 16:27
„Młodzieży Czytanie”
Autor: Magda Wanowska-Miksa W koszalińskim czytaniu wzięli udział uczniowie z 16 szkół z całego regionu.

„Romantyczność”, „Świtezianka”, „Powrót Taty” i inne utwory Adama Mickiewicza wybrzmiały dziś w Koszalinie. Po raz VI odbyła się akcja „Młodzieży Czytanie”. Wzięli w niej udział uczniowie z 16 szkół z całego regionu.

„Młodzieży Czytanie” jest kontynuacją akcji Narodowe Czytanie, podczas której w tym roku czytano, wydane 200 lat temu „Ballady i romanse” Mickiewicza.

-Akcja kierowana jest do uczniów, nauczycieli i dyrektorów zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych oraz przedstawicieli środowiska oświaty i kultury. Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa

-mówi Bogusław Ogorzałek, zachodniopomorski wicekurator oświaty.

W koszalińskim czytaniu wzięli udział uczniowie z 16 szkół z całego regionu. Utwory naszego wieszcza narodowego czytali także zaproszeni goście- artyści Kabaretu Koń Polski.

„Młodzieży Czytanie” wpisuje się także w Rok Romantyzmu Polskiego, którym Sejm RP ustanowił właśnie rok 2022. Organizatorami akcji są Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Listen to ""Młodzieży czytanie"" on Spreaker.