W Koszalinie i w Słupsku dalej można świętować Dzień Dziecka

2022-06-03 16:04
Festyn w parafii p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie
Autor: Małgorzata Oroń

Chociaż Międzynarodowy Dzień Dziecka przypada 1 czerwca, wiele imprez z okazji tego święta odbędzie się w ten weekend. Plenerowe wydarzenia zaplanowano w Koszalinie, Słupsku i w Rosnowie.

Dla dzieci z Ukrainy jutro przy Cerkwi Greckokatolickiej w Koszalinie zorganizowane będzie wydarzenie plenerowe z wieloma atrakcjami i słodkościami. Zabawa potrwa od godz.13.00 do 16.00. W programie animacje i zabawy dla dzieci m. in.: śpiew, tańce, słodka wata, poczęstunek, grill, lody, dmuchańce i wiele innych. Projekt współfinansowany jest m.in. ze środków Programu Społecznik 2022-2024 oraz przez Caritas.

Z kolei w niedzielę dla dzieci, które są uczestnikami projektu Centrum Wsparcia Integracji Caritas, zorganizowana zostanie wycieczka zabytkową kolejką wąskotorową z Koszalina do Rosnowa, gdzie nad brzegiem jeziora odbędzie się Festyn Rodzinny. Zaplanowano gry, zabawy i liczne konkursy.

Parowóz
Autor: Koszalińska Kolej Wąskotorowa Do Rosnowa pojedzie pociąg wąskotorowy prowadzony parowozem.

Także w Słupsku odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. O tym jak spędzać wakacje z zachowaniem zasad bezpieczeństwa opowiedzą dzieciom policjanci, strażacy ratownicy wodni i ratownicy medyczni. Dla najmłodszych przewidziano też bogaty program animacji i atrakcji: dmuchańce, bańki mydlane i fotobudkę. To wszystko na Słupskich Bulwarach w niedzielę, 5 czerwca od 15.00 do 18.00.

Listen to "Dzień Dziecka w Słupsku- Dagna Mikołajczak-Maśnicka, kierownik Działu Promocji w słupskim Urzędzie Miejskim" on Spreaker.

Słupszczanie w ten weekend mogą także wziąć udział w ogólnopolskim wydarzeniu jakim jest Tour de Konstytucja. Jest to cykl spotkań organizowanych we wszystkich regionach Polski, angażujący społeczności lokalne, a w spotkaniach tych biorą udział przedstawiciele zawodów prawniczych, organizacji pozarządowych, a także ludzie kultury. Inaugurację tego projektu w Słupsku organizuje Stowarzyszenie Kobiecy Słupsk. Organizatorzy zapewniają ciekawe debaty, symulację rozprawy sądowych, ciekawe koncerty, quizy, gry i zabawy dla dzieci. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę od godz. 17.00 do godz.19.00 na Bulwarach Słupskich przy Białym Spichlerzu - od strony rzeki Słupi.

Listen to "Monika Leśniak, Stowarzyszenie Kobiecy Słupsk" on Spreaker.