W Koszalinie odbyła się konferencja TEDx

2022-10-23 13:43
TEDx Koszalin
Autor: Magda Wanowska-Miksa

O depresji, wypaleniu zawodowym, sztucznej inteligencji i języku polskim można było usłyszeć podczas 6. konferencji TEDx Koszalin. Przed publicznością, licznie zgromadzoną w Filharmonii Koszalińskiej wystąpiło 13 prelegentów z całej Polski. Każdy z nich miał 18 minut na opowiedzenie inspirującej historii.

Konferencje TEDx odbywają się na całym świecie, ale format wywodzi się z Kalifornii, gdzie 30 lat temu powstała organizacja, która postanowiła zająć się ideami wartymi propagowania. Schemat konferencji jest prosty- każdy prelegent dostaje 18 minut na opowiedzenie historii, której zadaniem jest zainspirować publiczność.

-Jestem wielką zwolenniczką projektu TEDx Koszalin. Cieszę się, że w naszym mieście odbywa się taka konferencja. Jest to projekt, który pokazuje bardzo ciekawych ludzi i bardzo ciekawe doświadczenia. Ma inspirować do zmian, do przemyśleć i ma nam dać nową perspektywę i wierzę, że pełna filharmonia, pokazuje, że jest to nam potrzebne

-mówi prof. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej. Uczelnia była razem ze stowarzyszeniem SPARK organizatorami wydarzenia.

W Koszalinie wystąpiło trzynaścioro prelegentów z całej Polski. Mówili m. in. o depresji, wypaleniu zawodowym, sztucznej inteligencji i języku polskim.

-Wydaje mi się, że TEDx jest wyróżnieniem. Wystąpienie tutaj to prestiż i sprawdzian, bo publiczność nie jest z określonej, czyli Twojej branży, trzeba do niej mówić bardziej obrazowo, bez skrótów myślowych i to jest trudniejsze, ale dzięki tej różnorodności odbiór jest inny i jest fajna energia

-podsumowuje prelegentka Aleksandra Kunysz, która w Koszalinie mówiła o wypaleniu zawodowym.

Kto nie był na koszalińskiej konferencji TEDx, a zainteresował się tym formatem, może zajrzeć na stronę TED.com. Można tam obejrzeć wystąpienia prelegentów z całego świata, często z polskimi napisami.

Listen to "TEDx Koszalin relacja" on Spreaker.