W Koszalinie trwa Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej

2024-06-21 15:12
Na koncercie otwarcia zagrała Koszalińska Orkiestra Akordeonowa Akord, pod batutą Artura Zajkowskiego, który jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu.
Autor: Magda Wanowska-Miksa Na koncercie otwarcia zagrała Koszalińska Orkiestra Akordeonowa Akord, pod batutą Artura Zajkowskiego, który jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu.

Około 80 akordeonistów bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Zespołowej Muzyki Akordeonowej w Koszalinie. W czwartkowy wieczór na koncercie otwarcia zagrała Koszalińska Orkiestra Akordeonowa Akord pod batutą Artura Zajkowskiego, który jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu, artyści z Nowej Soli oraz goście z Litwy. Widownię Filharmonii Koszalińskiej licznie wypełnili wielbiciele brzmienia akordeonu oraz bliscy koszalińskich artystów.

Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej w Koszalinie odbywa się po raz 22. Jego ideą jest popularyzacja gry na akordeonie oraz pokazanie możliwości tego instrumentu. Artyści wykonują utwory znane i lubiane z nurtu muzyki rozrywkowej i biesiadnej, ale także muzykę poważną.

W piątek drugi festiwalowy wieczór. Punktualnie o godz. 18.30 rozpocznie się koncert w Filharmonii Koszalińskiej. W sobotę, 22 czerwca o tej samej porze zaplanowano zakończenie festiwalu i koncert galowy, w którym wszyscy uczestnicy stworzą jedną, dużą orkiestrę akordeonową i wykonają premierowy program, który do końca pozostaje niespodzianką.

Wstęp na koncerty jest wolny, a wydarzeniu patronuje Radio Plus Koszalin.

Listen to "Otwarcie 22. Międzynarodowego Festiwalu Zespołowej Muzyki Akordeonowej w Koszalinie" on Spreaker.