W Nowym Teatrze w Słupsku rozpoczął się festiwal „Scena Wolności”

2022-11-14 17:06
Teatr
Autor: pixabay.com

Najlepsze polskie spektakle teatralne ubiegłego roku będzie można zobaczyć w Słupsku. W Nowym Teatrze rozpoczął się festiwal „Scena Wolności”. Jest to przegląd najważniejszych spektakli z całego kraju, spektakli zaangażowanych społecznie i komentujących aktualną rzeczywistość.

Festiwal „Scena Wolności” otworzyła premiera spektaklu Nowego Teatru pt. „Ciotka Karola” przygotowana i wykonana przez Uchodźców z Ukrainy w reżyserii Ihora Chayki. Od jutra (15.11) do końca listopada na widzów czeka 6 wyjątkowych przedstawień z całego kraju.

-W tym roku pokażemy spektakle, które często zmieniły historię nie tylko tworzących je artystów, ale często również teatrów, w których powstały. Zobaczymy legendarnego „Pawia królowej” D. Masłowskiej z Narodowego Teatru Starego w Krakowie, kontrowersyjną „Korę. Boską” Katarzyny Chlebny i głośnego „Wiedźmina. Turbolechitę” Z. Szczerka z Teatru Nowego Proxima w Krakowie, kultową „Samotność pól bawełnianych” B. Koltesa z Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, podbijającego kraj „Wujaszka Wanię” A. Czechowa z Teatru Ludowego w Krakowie oraz „Innych Ludzi” D. Masłowskiej z Teatru Barakah w Krakowie – przedstawienie uznane za najlepszą polską sztukę współczesną minionego sezonu

-mówi Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.

Po każdym spektaklu festiwalowym odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi krytyk teatralny Tomasz Domagała - rozmowy będą się odbywać na scenie Nowego Teatru.

Listen to "Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku" on Spreaker.