W Słupsku odbędzie się 28. Komeda Jazz Festival

2022-10-12 15:33
Komeda Jazz Festival
Autor: FB Komeda Jazz Festival

Zbliża się kolejny Komeda Jazz Festival w Słupsku. To międzynarodowe wydarzenie, które po pierwsze przypomina osobę i twórczość Krzysztofa Komedy, zwanego” Chopinem polskiego jazzu”, a po drugie prezentuje najwybitniejszych polskich i światowych artystów, którzy tworzą muzykę jazzową i wykorzystują ją także w innych gatunkach.

Tegoroczny festiwal to 20 różnych wydarzeń. Całość rozpocznie się w piątek, 14 października radosnym nowoorleańskim pochodem ulicami Słupska i plenerowym koncertem gdańskiej formacji Down Town Brass na Skwerze Krzysztofa Komedy.

Gwiazdą 28. KJF będzie Ewa Bem, Maestra polskiej i europejskiej wokalistyki jazzowej, która wystąpi ze znakomitą 17-osobową orkiestrą jazzową Eljazz Big Band.

Na uwagę zasługuje także spotkanie z wybitnym reżyserem Edwardem Etlerem, od wielu lat mieszkający w Izraelu oraz prezentacja jego filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda. Odbędzie się także promocja książki Tomasza Lacha, czyli pasierba Komedy, pt.„Kumpel”, ukazująca świat artystycznej bohemy lat 60-tych i zapis osobistych relacji autora z wybitnym kompozytorem.

Jak co roku, dyrektor artystyczny KJF prof. Leszek Kułakowski przygotował na ten festiwal projekt specjalny.

-To jest ewenement na skalę światową, pierwsza taka próba w Polsce, czyli synteza muzyki operowej i jazzu. Artyści wykonają najsłynniejsze arie operowe, polskie i zagraniczne. W programie perły światowej literatury: Puccini, Bizet, Verdi, Lehar, Curtis, Moniuszko. Zapraszam serdecznie

-mówi Regina Kułakowska, dyrektorka festiwalu.

Komeda Jazz Festival potrwa od 14 do 22 października. Szczegółowy program festiwalu na stronie komedajazz.com

Listen to "Regina Kułakowska, dyrektor Komeda Jazz Festival" on Spreaker.