W Słupsku, w Białogardzie i w Pile rządzą kobiety

2024-04-22 18:07
Od lewej Emilia Bury, Beata Dudzińska i Krystyna Danilecka- Wojewódzka.
Autor: materiały prasowe Od lewej Emilia Bury, Beata Dudzińska i Krystyna Danilecka- Wojewódzka.

Burmistrz Białogardu Emilia Bury uzyskała reelekcję. Podobnie prezydent Słupska Krystyna Danilecka- Wojewódzka. Do grona kobiet rządzących w samorządach dołącza nowa prezydent Piły Beata Dudzińska.

W II turze wyborów samorządowych mieszkańcy Słupska zdecydowali, że urząd prezydenta miasta ponownie obejmie Krystyna Danilecka- Wojewódzka. Swojego kontrkandydata Pawła Szewczyka, startującego z KO pokonała zdecydowaną przewagą głosów, zdobywając prawie 63 procent poparcia.

Bez zmian także w Białogardzie. Na fotelu burmistrza pozostaje Emilia Bury, która w wyborach pokonała starostę Piotra Pakusztę, zdobywając 56 procent głosów.

Listen to "Emilia Bury, burmistrz Białogardu" on Spreaker.

W Pile po blisko 26 latach, na fotel prezydenta wraca kobieta. Beata Dudzińska, kandydująca z Koalicji Obywatelskiej w drugiej turze uzyskała ponad 70 procent głosów, pokonując tym samym Marcina Porzucka z PiS.

Listen to "Beata Dudzińska, prezydent Piły" on Spreaker.

Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych wyniosła ponad 38,50 procent w Pile, 52,92 procent w Białogardzie, natomiast w Słupsku do urn poszło tylko 31 procent uprawnionych do głosowania.