W Słupsku wpadł złodziej katalizatorów

2022-11-22 15:12
Złodziej katalizatorów w rękach słupskiej policji
Autor: KMP Słupsk Złodziej katalizatorów w rękach słupskiej policji

Policjanci z drugiego komisariatu policji w Słupsku zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o kradzieże katalizatorów z zaparkowanych samochodów. Słupszczanin usłyszał 6 zarzutów kradzieży i przyznał się zarzucanych mu czynów. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi otrzymywali w ostatnim czasie zgłoszenia o kradzieżach katalizatorów z zaparkowanych na terenie Słupska samochodów. Każdorazowo zabezpieczali ślady na miejscu przestępstwa, sporządzali dokumentację procesową i analizowali monitoringi. Funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, który może mieć związek z tymi przestępstwami.

W godzinach wieczornych policjanci z Komisariatu Policji II w Słupsku zauważyli na jednej z ulic podejrzewanego o kradzieże katalizatorów 36-letniego mężczyznę. Zatrzymali go, a w wyniku przeszukania jego mieszkania, a także należących do mężczyzny samochodów funkcjonariusze znaleźli lewarki i inne narzędzia służące m.in. do cięcia. Znalezione przedmioty zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów kradzieży. 36-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i wkrótce odpowie za popełnione przestępstwa.

Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.