Wartościowa przygoda w górach, czyli Diecezjalna Kolonia Katolicka. Trwają zapisy na wyjazd

2024-06-27 17:57
Pytanie dla wszystkich, którzy uwielbiają góry. Widoczne na zdjęciu miasto to:
Autor: pixabay.com

Duszpasterstwo młodzieży diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przygotowało wakacyjną propozycję dla osób, które chciałyby przeżyć wartościową przygodę. To Diecezjalna Kolonia Katolicka, której kierunkiem są polskie Tatry. Wyjazd zaplanowano od 11 do 18 sierpnia. Program jest bardzo atrakcyjny.

-Podczas kolonii nazwanej "Wysokość przygód" w planach mamy wizytę w Energylandii, dwa dni takie typowo górskie, a wtedy wyprawę na Gubałówkę, Butorowy Wierch i do Sanktuarium Fatimskiego na Krzeptówkach, wyjazd do Doliny Kościeliskiej. Uczestnicy kolonii wezmą także udział w warsztatach robienia oscypków, spływie Dunajcem, odwiedzą Zamek i Zaporę w Niedzicy, a także aquapark i Krupówki w Zakopanem. W drodze powrotnej zawitamy do Krakowa, gdzie odwiedzimy m. in. Wawel i Łagiewniki

- opowiada o programie ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny duszpasterz młodzieży i podkreśla, że nie są to rekolekcje, ale każdego dnia przewidziana jest wspólna modlitwa i Msza święta.

W Diecezjalnej Kolonii Katolickiej może wziąć udział 45 osób, dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia. Zapisać można się przez stronę duszpasterstwa młodzieży mlodewino.pl Po zapisaniu w formularzu na e-mail przyjdzie informacja szczegółowa i karta zgłoszenia.

Listen to "Ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny duszpasterz młodzieży" on Spreaker.