Weekend seniora z kulturą

2022-09-19 15:07
Weekend seniora z kulturą organizuje Koszalińska Biblioteka Publiczna
Autor: pixaby Weekend seniora z kulturą organizuje Koszalińska Biblioteka Publiczna

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza seniorów do udziału w akcji Weekend Seniora z Kulturą, której pomysłodawcą jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach wydarzenia w budynku głównym Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy placu Polonii 1 pierwszego października 2022 r. (sobota) czekał będzie na seniorów szereg atrakcji przygotowanych przez bibliotekarzy.

W programie:

- godz. 9.00 - oprowadzenie po bibliotece (w tym zwiedzanie magazynów),

- godz. 10.00 - warsztaty "Bezpieczny Senior w Sieci", prowadzone przez Macieja Zychowicza (sala kinowa KBP): "Korzystanie z Internetu wśród seniorów staje się coraz popularniejsze. Jest to niezwykle użyteczne narzędzie, jednak jak korzystać z sieciowych zasobów w sposób bezpieczny? Podczas spotkania zostaną omówione najpopularniejsze zagrożenia, na które mogą natknąć się internauci podczas korzystania z sieci. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką działania niepożądanego oprogramowania oraz otrzymają praktyczne wskazówki, jak rozpoznawać zagrożenia sieciowe oraz jak nie paść ich ofiarą"

- godz. 11.30 - projekcja fabularnego filmu niespodzianki (sala kinowa KBP).

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy, które przyjmowane są pod nr tel. 943481564 lub osobiście w Czytelni Regionalnej KBP.