Weekend w kinie pełen premier

2024-06-06 14:38
Kino sieci Helios
Autor: Social.helios, Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

Zapowiada się weekend pełen kinowych premier. Nowością będzie m. in. dramat obyczajowy „Dancing Queen”, który opowiada o pierwszej miłości 12-letnie Minie, więc spodoba się pewnie młodszej publiczności. Będzie też kilka nowych bajek, a dla starszych widzów np. komedia kryminalna „Bad Boys Ride or Die”. Warto zwrócić uwagę także na dramat historyczny „Jedno życie” z Anthonym Hopkinsem w głównej roli.

Na dużych ekranach zagości w nadchodzący weekend produkcja norweska, czyli dramat obyczajowy „Dancing Queen”. W filmie 12-letnia Minie to szkolna kujonka z delikatną nadwagą, która po raz pierwszy zakochuje się. Aby zaimponować swojej miłości zapisuje się na konkurs taneczny. Jej droga do samoakceptacji na parkiecie i poza nim jest pełna trudności, ale i radości.

Kolejna premiera to komedia kryminalna „Bad Boys Ride or Die”. Kultowi Bad Boys czyli Mike (Will Smith) i Marcus (Marin Lawrence) powracają w trzymającej w napięciu, pełnej akcji i przezabawnej czwartej komedii z serii. Tym razem jednak role się odwracają – to Mike i Marcus będą poszukiwani przez policję.

Warto zwrócić uwagę także na dramat historyczny „Jedno życie” z Anthonym Hopkinsem w roli głównej. Akcja filmu dzieje się 1938 roku, gdy młody Brytyjczyk Nicholas Winton podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące rodzin zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii, żyją tu w dramatycznych warunkach, często bez dachu nad głową i żywności. Niemiecka inwazja na Czechosłowację jest kwestią najbliższych tygodni, a wtedy los uchodźców będzie już przesądzony. Nicholas postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy by ocalić jak najwięcej potrzebujących. Wraz z grupą współpracowników organizuje transporty dzieci, które podążają z Pragi do Anglii w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Jak wiele istnień uda się ocalić zanim granice zostaną zamknięte? Po 50 latach Nicholas wciąż wraca wspomnieniami do tamtych dni, zadając sobie pytania o los ocalonych i obwiniając się za to, że nie udało mu się ocalić wszystkich. Tymczasem niespodziewanie los dopisze poruszający epilog do tej historii.

Dziś na antenie Radia Plus Koszalin słuchacze, zainteresowani wyjściem do kina będą mogli wygrać podwójne zaproszenia do kina Helios w Koszalinie na dowolnie wybrany przez siebie seans.

Wystarczy uważnie słuchać i odpowiedzieć na zadane w audycji pytanie. Odpowiedzi należy wysyłać na adres koszalin@radio-plus.pl. Zaproszenia do kina czekają.

Listen to "Joanna Janczewska, kierownik marketingu w jednym z koszalińskich multiplexów" on Spreaker.