Włamywali się do piwnic – grozi im 10 lat więzienia

2023-03-17 14:33
Złodzieje w rękach pilskich policjantów
Autor: KMP Piła Złodzieje w rękach pilskich policjantów

Policjanci otrzymali zgłoszenie o niepokojących odgłosach wydobywających się z piwnicy jednego z bloków na terenie Piły. Po przybyciu na miejsce zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli odpowiedzialni za włamania do piwnic. Sprawcy usłyszeli łącznie 12 zarzutów.

Około godziny 4 w nocy oficer dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o niepokojących odgłosach wydobywających się z pomieszczeń piwnicznych w bloku na terenie miasta. Na miejsce zostali skierowani mundurowi. Zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok umundurowanego patrolu zaczęli się nerwowo zachowywać i próbowali wyjść z bloku. Po krótkiej chwili zostali zatrzymani.

Mieszkańcy Piły w wieku 30 i 31 lat tłumaczyli, że spotkali się tu w celach towarzyskich, aby porozmawiać i zapalić papierosa. Choć na kłódkach do pomieszczeń nie było śladów włamania, mundurowi nie dali wiary ich wyjaśnieniom. Podczas dokładnego sprawdzenia odzieży i plecaków zatrzymanych, znaleźli specjalistyczne narzędzia służące do przełamywania zabezpieczeń, a także przedmioty pochodzące z kradzieży.

Późniejsze ustalenia pozwoliły potwierdzić fakt udziału mężczyzn w nasilających się w ostatnim czasie włamaniach do piwnic na terenie Piły. Ich łupem padały głównie urządzenia elektroniczne, narzędzia oraz części samochodowe. Wartość skradzionych przedmiotów przekroczyła 16 tysięcy złotych.

Zatrzymani usłyszeli łącznie 12 zarzutów, jednak jak podkreślają policjanci sprawa jest rozwojowa. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pile zastosował wobec sprawców dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.