Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu w Koszalinie

2022-10-28 17:01
ul. Kamieniarska w Koszalinie
Autor: Magda Wanowska-Miksa ul. Kamieniarska w Koszalinie

Przy koszalińskim cmentarzu od niedzieli zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu. Policja rozpocznie coroczną Akcję Znicz. Na względzie jest przede wszystkim bezpieczeństwo tych, którzy będą odwiedzać groby swoich bliskich w uroczystość Wszystkich Świętych. Mundurowi pojawią się na drogach i skrzyżowaniach w okolicach cmentarza, aby usprawnić i zabezpieczyć ruch.

Najważniejsze zmiany w organizacji ruchu dotyczą zamknięcia ul. Kamieniarskiej oraz parkingu, który się przy niej znajduje. Przy ul. Kamieniarskiej będzie odbywał się kiermasz kwiatów i zniczy. Wjazd w tę ulicę będzie ograniczony z obu stron, wjechać będą mogły tylko samochody zaopatrzenia i osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Te zasady zaczną obowiązywać już od godz. 22.00 w sobotę, 29 października, aż do 6.00 rano do 2 listopada.

W celu usprawnienia ruchu w obrębie cmentarza komunalnego wprowadzone zostaną ograniczenia związane z zatrzymywaniem pojazdów. Na całej długości ulicy Gnieźnieńskiej od Ronda Solidarności do bram cmentarza obowiązywać będzie całkowity zakaz zatrzymywania pojazdów. Wyjątkiem są okolice wjazdu na teren cmentarza, tam możliwe będzie zatrzymanie samochodu, ale wyłącznie w celu wysadzenia osób niepełnosprawnych.

Jeśli chodzi o parkowanie to od ulicy Diamentowej do ulicy Hallera, na ulicy Gnieźnieńskiej będzie wydzielony 1 pas ruchu przeznaczony na pozostawienie samochodów. W okolicach cmentarza możliwe będzie także zaparkowanie samochodu przy centrum handlowym przy ul. Paderewskiego.

W związku z nasileniem natężenia ruchu pojazdów oraz pieszych w okresie Wszystkich Świętych wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h w obszarze cmentarza komunalnego przy ul. Gnieźnieńskiej, czyli od skrzyżowania ulic Gnieźnieńskiej, Manowskiej, Diamentowej do Ronda Solidarności oraz na ul. Kamieniarskiej i Strażackiej.

-W obrębie cmentarza zostanie zmieniona organizacja ruchu. Dlatego policjanci apelują do kierowców, aby nie jeździli „na pamięć” oraz stosowali się do oznakowania pionowego i poziomego. Kiedy ruchem na skrzyżowaniu kieruje policjant, należy bezwzględnie stosować się do wydawanych przez niego poleceń

-mówi komisarz Monika Kosiec, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Listen to "komisarz Monika Kosiec, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie" on Spreaker.

Przypominamy, że podczas wzmożonego ruchu na drogach należy zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność.

Listen to "Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej w Koszalinie" on Spreaker.