Wydarzenie dla całych rodzin. Mikołajki w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej już jutro

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza najmłodszych na Mikołajki
Autor: Materiały prasowe Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza najmłodszych na Mikołajki

Jutro w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się impreza mikołajkowa. W programie gry i zabawy, stoisko ozdób świątecznych, koncert świątecznych i zimowych piosenek oraz seans filmowy.

„Mikołajki w Bibliotece” startują jutro (10 grudnia) o godz. 10.00 w budynku głównym KBP, przy placu Polonii 1. W programie dużo świątecznych atrakcji. Na początek dla dzieci, które zdążyły się zapisać, zabawa mikołajkowa pt. "Podróż dookoła świata w zaprzęgu Św. Mikołaja".

-Podczas wydarzenia uczestnicy wyruszą świątecznymi saniami w podróż, na której poznają tradycje bożonarodzeniowe z całego świata w formie gier i zabaw. Mikołajowe elfy zadbają o drobny poczęstunek między zajęciami, a kto wie, może bibliotekę odwiedzi także Św. Mikołaj z prezentami?

- mówi Klaudia Ogulewicz z KBP.

Alternatywą dla dzieci, które nie zdążyły zapisać się na zabawę mikołajkową jest seans filmowy. Pokaz filmu animowanego niespodzianki w ramach cyklu Kino dla Dzieci odbędzie się w sali kinowej KBP o godz. 10:00. Wstęp jest bezpłatny po pobraniu darmowej wejściówki ze strony www.biblioteka.koszalin.pl

Równocześnie w holu wypożyczalni KBP będzie trwał kiermasz ozdób świątecznych, przygotowanych przez podopiecznych WTZ nr 2 w Koszalinie. O godz. 12.00 w Mediatece rozpocznie się koncert świąteczny Bartosza Czai i Aleksandry Andrukajtis. Wokaliści Variete Muza zaprezentują repertuar świąteczny. Usłyszymy wiele zimowych piosenek, nie zabraknie hitów "Z kopyta kulig rwie", "Mikołaju nasz" czy "Białe święta". Będzie wesoło i kolorowo, a publiczność na pewno zostanie porwana do wspólnego śpiewania. Wstęp wolny.

10 grudnia w KBP będzie także odbywała się kolejna Giełda Kolekcjonerska. W godz. 10:00 – 13:00 w Galerii Region kolekcjonerzy z Koszalina i okolic będą prezentować swoje zbiory. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć dużo ciekawych przedmiotów m. in. widokówki, monety, znaczki pocztowe, etykiety zapałczane, medale, tarcze szkolne itp., uzyskać fachową poradę, wymienić doświadczenia oraz uzupełnić własne kolekcje. Osoby chętne do wystawienia swoich zbiorów mogą kontaktować się z Działem Promocji KBP pod nr tel. 94 348 15 62.

Listen to "Klaudia Ogulewicz, KBP" on Spreaker.