Wygrany pojedynek Gwardii z Wybrzeżem II Gdańsk

2017-03-30 15:40
tablica wyników
Autor: brak danych

Szczypiorniści Gwardii Koszalin nie składają broni w walce o awans do I ligi i wczoraj wygrali kolejny mecz, tym razem pokonując Wybrzeże II Gdańsk 34:24.

Gwardziści przystąpili do tego spotkania w niepełnym składzie, niemniej doskonale poradzili sobie z młodym rywalem. Pierwsza połowa była jeszcze dość wyrównana, a na przerwę ekipy schodziły przy 4 bramkowym prowadzeniu gospodarzy. W drugiej odsłonie przewaga Gwardii sięgała już nawet 15 punktów. Gratuluję dobrej postawy gościom, bo postawili bardzo trudne warunki, zwłaszcza w pierwszej połowie – mówił po meczu trener Gwardzistów Piotr Stasiuk. W mojej ocenie mecz był dość ciekawy - mimo sporej ilości błędów – podsumował spotkanie zdobywca 5 bramek Maciej Kamiński. Jesteśmy młodym zespołem. Zabrakło nam zwyczajnie doświadczenia – mówił zawodnik gości Damian Woźniak. 11 bramek dla koszalinian rzucił Patryk Kiciński, 6 dołożył Marek Jakutowicz. Następna kolejka już w nadchodzący weekend. Przed Gwardią mecz wyjazdowy z Cartusią Kartuzy. Dodam, że w najbliższą sobotę do najważniejszego etapu w sezonie przystąpią szczypiornistki Energa AZSu Koszalin. Po sezonie zasadniczym znalazły się w pierwszej szóstce i teraz powalczą o medale tegorocznych mistrzostw. W pierwszym etapie Energetyczne zmierzą się z aktualnymi mistrzyniami drużyną MKSu Selgros Lublin. Pierwszy mecz już w sobotę o godz. 17:00 - w Hali przy ul. Śniadeckich w Koszalinie. (AGu)