Wyjątkowa wystawa w Koszalinie [ROZMOWA]

2022-08-09 14:52
Wyjątkowa wystawa fotografii od piątku w Koszalinie
Autor: Materiały prasowe Wyjątkowa wystawa fotografii od piątku w Koszalinie

„Codzienne – niecodzienne II” to tytuł wystawy, której wernisaż już w najbliższy piątek 12 sierpnia w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Będzie to wystawa fotografii trojga autorów z Koszalina, choć jedna z nich na co dzień mieszka w Bristolu w Wielkiej Brytanii.

- Swoje prace zaprezentują Bogusław Siwko, który przygotował oryginalne cyfro-grafie inspirowane Koszalinem, Leszek Kobusiński, który z reguły fotografuje samoloty podczas pokazów lotniczych na całym świecie oraz ja, czyli Anna Jastrzębska. W moim przypadku będą to zdjęcia balonów na ogrzane powietrze. Mieszkam w Bristolu w Wielkiej Brytanii, a to europejska stolica baloniarstwa. Podczas corocznych imprez fotografowałam wszystko, co związane z tym sportem – powiedziała Radiu Plus jedna z autorek wystawy, Anna Jastrzębska.

Fotografuje już od prawie 20 lat. W 2016 roku jej zdjęcia przeszły weryfikację jury światowego konkursu Saoud The Al-Thani Award i były prezentowane na wystawie w Katarze. W 2017 i 2018 roku jej kadry zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej Trierenberg Super Circuit. Jej prace były eksponowane w Nowym Jorku i w Ekwadorze.

Wernisaż wystawy w piątek 12 sierpnia o godz. 18 w CK 105 w Koszalinie. Prace będzie można oglądać do końca miesiąca. Radio Plus jest patronem medialnym wydarzenia.

Listen to "Anna Jastrzębska, artystka - fotografik" on Spreaker.