Wynajem mieszkań, odzież, obuwie i żywność- do Słupska trafiła pomoc prosto z Kalifornii

2022-05-25 16:09
Z Kalifornii do Słupska
Autor: Magda Wanowska-Miksa

Pochodząca z Trzebielina Jolanta Marra, która aktualnie mieszka w Stanach Zjednoczonych, zorganizowała tam zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy. Udało jej się zebrać 150 tys. zł na rzecz ukraińskich rodzin przebywających w Słupsku, podopiecznych Słupskiego Funduszu Lokalnego.

Przed planowanym przyjazdem do Polski Jolanta Marra skontaktowała się z Centrum Inicjatyw Obywatelskich i otrzymała od CIO niezbędne informacje o potrzebach uchodźców w regionie, podopiecznych SFL. W odpowiedzi na potrzeby konkretnych rodzin Jolanta Marra zorganizowała zbiórkę funduszy w swoim środowisku w Stanach Zjednoczonych i udało jej się zdobyć około 150 tys. zł.

34 tys. zł postanowiono przeznaczyć na bony podarunkowe dla 18 rodzin na zakup odzieży, obuwia, chemii gospodarczej i innych niezbędnych rzeczy. 40.000 zł przeznaczono na zakup przyborów szkolnych dla grupy 100 ukraińskich dzieci z słupskich szkół. Pakiet dla każdego dziecka wart jest ok. 400 zł – w tym bon podarunkowy na ubranie i obuwie zmienne w wysokości 150 zł. Ponad 68 tys. zł Jolanta Marra przekaże w formie darowizny na rzecz Słupskiego Funduszu Lokalnego na potrzeby dofinansowania wynajmu min. 4 mieszkań na okres do 6 miesięcy, które zostaną udostępnione ukraińskim rodzinom.

Jolanta Marra zapowiada kontynuować zbiórkę po swoim powrocie ze Słupska do Kalifornii. Podkreśla, że darowizny chętnie przekazywała nie tylko Polonia, ale także Amerykanie.

Listen to "Pomoc z Ameryki-Jolanta Marra" on Spreaker.