[WYWIAD] "W rytmie życia" z ks. Dariuszem Wypychem, dyrektorem Wydziału Katechetycznego

2021-10-29 14:13
ks. dr Dariusz Wypych
Autor: Alicja Górska

Mówi, że sam jest zaskoczony swoim powołaniem do kapłaństwa. Od pięciu lat jest dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej w Koszalinie. Studia doktorancie ukończył z teologii pastoralnej i katechetyki.

Ks. dr Dariusz Wypych 16 września był naszym gościem w programie „W rytmie życia”. Rozmawialiśmy o trudnościach, z którymi dziś musi się mierzyć Kościół- a więc już masowymi rezygnacjami uczniów z lekcji religii i brakiem katechetów. Było także o działającej w Koszalinie Oazie dla dorosłych. Nasz gość studiował w Rzymie w czasie urzędowania obu papieży- Benedykta XVI i Franciszka. Był wiec w centrum ważnych dla historii Kościoła wydarzeń. Jak to wspomina?

Alicja Górska, zapraszam na ten wywiad.

Listen to ""W rytmie życia" z ks. Dariuszem Wypychem cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z ks. Dariuszem Wypychem cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z ks. Dariuszem Wypychem cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z ks. Dariuszem Wypychem cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z ks. Dariuszem Wypychem cz.5" on Spreaker.

POLECAMY INNE WYWIADY Z CYKLU "W RYTMIE ŻYCIA":

"W rytmie życia" z Szymonem Cieślarem, dyrektorem Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej w Szczecinku