XX Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej w Koszalinie

2022-08-25 14:02
XX Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej w Koszalinie od 8 do 10 września
Autor: pixaby XX Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej w Koszalinie od 8 do 10 września

Festiwal zaplanowano w dniach 08 – 10 września 2022r. Organizatorem festiwalu jest Koszalińskie Stowarzyszenie Miłośników Akordeonu.

Koncerty dla publiczności odbywać się będą od czwartku do soboty, o godzinie 18:00 w sali koncertowej Filharmonii Koszalińskiej.

Wystąpią:

08.09.2022 - „Art Acc Duo” oraz Koszalińska Orkiestra Akordeonowa AKORD”09.09.2022 - „Amalgalis Duo” oraz koszalińskie akordeony i goście festiwalu10.09.2022 – Poznański kwintet Akordeonowy oraz „Tetrico AKORD”

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Po dwuletniej przerwie organizator wraca do wielkiego akordeonowego święta, jakim od ponad 20 lat jest Międzynarodowy Festiwal Zespołowej Muzyki Akordeonowej. W swojej tradycji doczekał się miana największej imprezy akordeonowej nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Koncerty, które zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odbywać się będą w Filharmonii Koszalińskiej. Tak, jak zawsze, zaproszone są najlepsze zespoły aktualnie działające, które zapewnią najwyższą jakość i poziom artystyczny. Będzie można poznać akordeon we wszystkich rodzajach muzyki, w różnorodnym repertuarze, wykonywanym zarówno przez zawodowców, jak i uczniów i amatorów.

Organizatorzy zapewniają muzyczne niespodzianki na każdym koncercie.