Za nami finał diecezjalnego konkursu plastycznego „Mój Kościół na Pomorzu”

2022-10-19 16:31
Anna Pniewska
Autor: Magda Wanowska-Miksa Anna Pniewska ze Szkoły Katolickiej w Koszalinie, jedna z laureatek konkursu ze swoją pracą.

Dzisiaj odbył się finał diecezjalnego konkursu plastycznego „Mój Kościół na Pomorzu”. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu całej diecezji przygotowali ponad 300 prac. Wyróżnione osoby odebrały nagrody w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie. Towarzyszyli im katecheci, wychowawcy i rodzice.

W 19. edycji konkursu „Mój Kościół na Pomorzu” dzieci i młodzież z terenu całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zgłosili ponad 300 prac. Temat rysunków, obrazów i prac przestrzennych związany był z jubileuszem diecezji i brzmiał "Moja diecezja, mój Kościół – to jest mój dom".

-Chodzi o coraz większe utożsamianie człowieka z kościołem. Żeby czy dziecko, czy człowiek młody coraz bardziej zacieśniał więź z kościołem lokalnym. Ten zwrot „Mój Kościół” stawia pytanie, jak ja się angażuje w mój Kościół parafialny

-mówi ks. Dariusz Wypych, dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

-Namalowałam mój kościół parafialny, czyli kościół w Dobrzycy pw. Trójcy Świętej. To dla mnie ważne miejsce, ponieważ zawsze w dzieciństwie tam jeździłam z babcią, miałam tam chrzest i teraz jeszcze chciałabym pójść tam do bierzmowania

-mówi nagrodzona w konkursie Alicja Wysocka ze szkoły w Łęknie.

Wystawę prac konkursowych można oglądać w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie.

Listen to "Finał konkursu "Mój Kościół na Pomorzu"" on Spreaker.