Za nami IV Koncert Charytatywny dla Góry Chełmskiej

2024-01-02 17:05
IV Charytatywny koncert dla Góry Chełmskiej
Autor: Magda Wanowska-Miksa IV Charytatywny koncert dla Góry Chełmskiej odbył się 29 grudnia w Filharmonii Koszalińskiej.

Kilkaset osób wsparło budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Zrobili to uczestnicząc w IV Koncercie Charytatywnym dla Góry, organizowanym przez Fundację Przymierze. Odbył się on w Filharmonii Koszalińskiej, a gwiazdą wieczoru była Izabela Trojanowska z zespołem.

Ze sprzedaży biletów- cegiełek, licytacji obrazów i kiermaszu udało się zebrać ponad 45 tys. zł. Kwota zostanie przeznaczona na dalsze prace wykończeniowe w kawiarni Cafe Chełmska.

-Każdorazowo taki koncert to dla Fundacji ogromne przedsięwzięcie, ale też piękne wydarzenie kulturalne, które myślę, że już na stałe wpisało się w działalność Fundacji. Cel, który nas łączy to budowa Centrum. Tym razem urządzenie kącika fotelowego w kawiarni Cafe Chełmska

-sprecyzowała siostra Paulina, prezes Fundacji Przymierze.

W wydarzeniu udział wzięło wielu mieszkańców Koszalina, ale także wiernych z innych stron diecezji, członków Rodzin Szensztackich i wielbicieli Góry Chełmskiej.

W trakcie koncertu  trwał również kiermasz na rzecz budowy Centrum.
Autor: Magda Wanowska-Miksa W trakcie koncertu trwał również kiermasz na rzecz budowy Centrum.

Siostry szensztackie podczas koncertu podziękowały osobom, instytucjom i firmom, które szczególnie wspierają budowę Centrum.  Nagrodę w formie statuetki otrzymało 18 podmiotów, w tym biskup senior Paweł Cieślik, protektor Ruchu Szensztackiego w Polsce, ordynariusz diecezji biskup Zbigniew Zieliński i prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Charytatywny koncert dla Góry Chełmskiej odbył się pierwszy raz po czteroletniej przerwie.

Listen to "IV Charytatywny Koncert dla Góry Chełmskiej" on Spreaker.