Za nami jubileuszowe Środkowopomorskie Targi Pracy

2023-04-13 16:18
Otwarcie 20. Środkowopomorskich Targów Pracy
Autor: Magda Wanowska-Miksa Otwarcie 20. Środkowopomorskich Targów Pracy

W Koszalinie odbyły się dziś Środkowopomorskie Targi Pracy. W jednym miejscu spotkało się ponad 60 pracodawców i kilkanaście razy więcej osób szukających pracy, czy pomysłu na kierunek swojej drogi zawodowej.

W koszalińskiej Hali widowiskowo-sportowej swoją ofertę studentom Politechniki Koszalińskiej, która jest organizatorem Targów, zaprezentowało 63 wystawców. Wśród nich były firmy z różnych branż m. in. informatycznej, motoryzacyjnej, budowlanej czy handlowej. Nie zabrakło też przedstawicieli Urzędów Miejskich np. z Koszalina i z Piły.

Licznie zaprezentowały się również służby mundurowe, Komenda Miejska Policji w Koszalinie czy tutejszy Areszt Śledczy. Obecni byli także przedstawiciele instytucji wspierających rynek pracy np. Powiatowy Urząd Pracy, którego dyrektor Henryk Kozłowski podkreślił, że sytuacja na rynku pracy jest dobra i cały czas mamy do czynienia z rynkiem pracownika i małą stopą bezrobocia.

Oprócz ciekawych ofert pracy, staży i praktyk dla uczestników targów przygotowano wiele atrakcji m. in. konkursy i prelekcje.

Była to już 20. edycja Środkowopomorskich Targów Pracy w Koszalinie. W ciągu 20 lat na targach pojawiło się ponad 1300 wystawców i blisko 42 tysiące zwiedzających.

Listen to "20. Środkowopomorskie Targi Pracy w Koszalinie" on Spreaker.