Zakończył się remont Hali Gwardii w Koszalinie

2022-09-26 15:45
Hala Gwardii po remoncie
Autor: Magda Wanowska-Miksa Hala Gwardii po remoncie

Zakończył się remont Hali Gwardii przy ul. Fałata w Koszalinie. Odświeżone wnętrze zachwyca nowym parkietem i nowymi biało-niebieskimi trybunami. Na nowe zostało wymienione także nagłośnienie. Cały remont kosztował blisko 1,5 mln zł.

-Wymieniliśmy parkiet na hali głównej i na sali sportów walki. Dwudziestoletnie trybuny także zostały wymienione na nowe, to jest 480 miejsc siedzących na tych trybunach składanych, a że udało się w przetargu trochę zaoszczędzić to została wyremontowana także trybuna główna. Wymieniliśmy także to, co myślę było największą bolączką dla kibiców, czyli nagłośnienie

-mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Listen to "Prezydent Koszalina Piotr Jedliński, wiceprezydent Przemysław Krzyżanowski i Monika Tkaczyk, prezes ZOS" on Spreaker.

Planowo remont Hali Gwardii miał kosztować 700 tys. zł, jednak, jak to bywa przy tego typu inwestycjach i dzisiejszych cenach na rynku budowlanym, w sumie koszt inwestycji wyniósł blisko 1,5 mln zł.

Pierwsze sportowe starcie na nowym parkiecie Hali Gwardii odbędzie się już w najbliższą środę. Kospel Gwardia Koszalin zmierzy się z drużyną PGE KPR Gryfino. Mecz o godz. 19.00.

Listen to "Tomasz Nowe, prezes Klubu Kospel Gwardia Koszalin" on Spreaker.