Zakończyła się przebudowa stadionu przy ulicy Zielonej w Słupsku

2024-06-21 14:55
stadion Słupsk ul. Zielona
Autor: Facebook Słupsk 22 czerwca będzie okazja przekonać się o tym, jak wygląda stadion po remoncie i spotkać się z piłkarzami Gryfa Słupsk.

Zakończyła się przebudowa stadionu przy ulicy Zielonej w Słupsku. Inwestycja realizowana była w etapach i trwała prawie 5 lat. Zakres prac był ogromny m. in. zmieniło się otoczenie i wejście na stadion, poprawiono murawę i strefy dla kibiców. Ważne było też dostosowanie obiektu do wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Koncepcja stadionu, która powstała w listopadzie 2019 roku, pozwoliła na to, aby od 2020 roku przygotowywać dokumentację techniczną. Prace remontowe zaczęliśmy od montażu ogrodzenia, zburzyliśmy stare wejście od ulicy Zielonej i Słonecznej i powstała nowa brama z bramkami wejściowymi, umożliwiającymi dostęp do meczów ligowych. W następnym etapie zaplanowaliśmy budowę zaplecza szatniowo-kontenerowego . W kolejnym przebudowane zostały sektory za bramkami i powstały nowe miejsca dla kibiców. Najważniejszy był ten etap, gdzie powstawały jupitery, dzisiaj są już cztery jupitery. Dodatkowo została zadaszona cała trybuna główna i uzupełnione zostały wszystkie ciągi komunikacyjne i cała infrastruktura stadionu. Jest dokładnie 1470 miejsc na trybunach siedzących i 900 na trybunie głównej. Obiekt jest dostosowany do organizacji meczów w trzeciej lidze, bo mamy możliwość też oświetlenia spełniającego normy. Cały projekt był zawsze opiniowany przez Polski Związek Piłki Nożnej, to było naszym założeniem i warunkiem od początku. Jesteśmy przekonani o tym, że spełnia wszystkie najważniejsze wymagania

-mówi dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Agnieszka Klimczak. Koszt inwestycji wyniósł ponad 10 milionów złotych.

Listen to "Dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Agnieszka Klimczak" on Spreaker.

Ze stadionu przy ulicy Zielonej na co dzień korzystają piłkarze Gryfa Słupsk. Prezes klubu Mirosław Lewandowski przyznaje, że poprawa infrastruktury wpłynęła na poprawę komfortu gry i większe zainteresowanie ze strony kibiców.

Listen to "Mirosław Lewandowski, prezes Gryfa Słupsk" on Spreaker.

Stadion wymaga jeszcze dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, montażu nagłośnienia i budowy nowych miejsc parkingowych. Powstaje także dokumentacja techniczna pod budowę drugiego boiska treningowego ze sztucznej nawierzchni wraz z zapleczem sanitarnym, szatniami i oświetleniem.