[ZAPOWIEDŹ] Jak się nie gorszyć Kościołem?

2024-05-28 12:18
Spotkanie autorskie z ks. Andrzejem Dragułą 5 czerwca o 18.00 w CK105 w Koszalinie
Autor: organizatorzy Spotkanie autorskie z ks. Andrzejem Dragułą 5 czerwca o 18.00 w CK105 w Koszalinie

Spotkanie z ks. Andrzejem Dragułą, znanym teologiem i publicystą 5 czerwca w klubie CK105 w Koszalinie. Tematem spotkania będzie jego najnowsza książka, zatytułowana „Kościół, który wyznaję. Między zgorszeniem a nadzieją”.

„Kościół, który wyznaję. Między zgorszeniem a nadzieją”- to tytuł książki ks. prof. Andrzeja Draguły. Spotkanie autorskie ze znanym teologiem i publicystą odbędzie się 5 czerwca o godz. 18.00 w klubie CK105 w Koszalinie.

Ks. Andrzej Draguła jest doktorem habilitowanym teologii, profesorem Uniwersytetu Szczecińskiego, publicystą, stałym współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego” oraz autorem bloga na portalu Wiez.pl. Jest autorem książek, m.in. „Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą”, "Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem”, "Czy Bóg nas kusi? 55 pytań o wiarę", "Plaża zbawionych. Kazania na czasie", "Bóg incognito. Kazania z nadzieją".

"Ks. Andrzej Draguła jest specyficznym teologiem, dlatego że nie jest teologiem hermetycznym. Jest teologiem otwartym, wrażliwym też na psychologię, socjologię, pedagogikę i dzięki temu oraz dzięki zaangażowanemu wypowiadaniu się w mediach społecznościowych, gromadzi ludzi z różnych światopoglądów, różnych koniunktur myślowych"- uważa ks. Remigiusz Szauer, organizator spotkania. "Potrafi rozmawiać o sprawach trudnych. Spotkanie z nim pozwoli osobom, które patrzą na Kościół, jako na instytucję, tylko zewnętrznie, spojrzeć innym okiem. A ludziom, którzy ten Kościół stanowią, nazywa bolesne rzeczy po imieniu, co daje możliwość, by unikać, przeciwdziałać zjawiskom, które ten Kościół ranią"- dodaje.  

Spotkanie otwarte, adresowane nie tylko do osób wierzących, ale także do tych, którzy chcą o Kościele rozmawiać, mają pytania do autora.

Listen to "ks. Remigiusz Szauer, dyrektor Instytutu Studiów Wyższych w Koszalinie" on Spreaker.