[ZAPOWIEDŹ] Już w tę niedzielę Marsze dla Życia i Rodziny w Koszalinie i w Słupsku

2024-05-24 14:07
Marsz dla Życia i Rodziny w Dzień Matki w Słupsku
Autor: organizatorzy Marsz dla Życia i Rodziny w Dzień Matki w Słupsku

"To wydarzenie, na które zaproszeni są wszyscy, którzy mają głębokie przekonanie, że to rodzina trzyma świat przy życiu"- mówią organizatorzy.

Marsze dla Życia i Rodziny odbędą się w niedzielę w Koszalinie i w Słupsku. Uczestnicy koszalińskiego wydarzenia będą mieli okazję wesprzeć utworzenie placu zabaw dla dzieci z Domu Samotnej Matki. Aktualnie w placówce tej schronienie znalazło 9 kobiet i ośmioro dzieci, ale liczba ta się zmienia. Koszt tej inwestycji to ponad 20 tysięcy złotych. 

"To wydarzenie, na które zaproszeni są wszyscy, którzy mają głębokie przekonanie, że to rodzina trzyma świat przy życiu, które są głęboko przekonane, że wszystkie działania służące dobru rodziny, chroniące i pielęgnujące życie świadczą o istocie człowieczeństwa" – przekonuje Arkadiusz Wilman, jeden z koszalińskich Rycerzy Kolumba, ruchu, będącego głównym organizatorem wydarzenia.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się w niedzielę (26 maja) w Koszalinie Mszą św. o godz. 12.00 w katedrze. Eucharystii będzie przewodniczył biskup diecezjalny Zbigniew Zieliński. Wymarsz sprzed katedry zaplanowany jest na godz. 13.00.

Uczestnicy marszu przejdą ulicami: Zwycięstwa, Młyńską, Władysława IV, św. Jana Pawła II i Staszica. Zakończenie marszu na terenie Szkoły Katolickiej, znajdującej się przy parafii pw. Ducha Świętego. Tam odbędzie się piknik rodzinny.

Listen to "Organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny w Koszalinie" on Spreaker.

Marsz dla Życia i Rodziny pojutrze (niedziela) przejdzie również ulicami Słupska. Wymarsz o godz. 11.00 z parkingu przy kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego, a zakończenie marszu przy kościele mariackim. Tam możliwość uczestniczenia we Mszy św. o godz. 13.00. Eucharystii będzie przewodniczył bp senior Edward Dajczak. Słupskiemu przemarszowi będzie towarzyszył dzwon "Głos Nienarodzonych". Pobłogosławił go papież Franciszek i jako pierwszy w niego uderzył. To inicjatywa Fundacji „Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, której celem jest upominanie się o każde poczęte życie. 

"Każdy, kto opowiada się za życiem, będzie mógł w niego uderzyć i w ten sposób zadeklarować w sumieniu swoją troskę o życie poczęte. Chcemy, by budził sumienia słupszczan i mieszkańców regionu, żeby uwrażliwiał na los tych najmniejszych dzieci, znajdujących się jeszcze w łonach swoich matek"- wyjaśnia Joanna Kaczmarczyk, jedna z organizatorek Marszu dla Życia i Rodziny w Słupsku.

Listen to "Joanna Kaczmarczyk, organizatorka Marszu dla Życia i Rodziny w Słupsku" on Spreaker.

W Pile Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 2 czerwca. O szczegółach wkrótce na naszej stronie i na antenie Radia Plus Koszalin.