[ZAPOWIEDŹ] Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 26 maja w Koszalinie

2024-05-17 14:52
Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 26 maja w Koszalinie. Będzie można wesprzeć Dom Samotnej Matki w Koszalinie
Autor: Alicja Górska Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 26 maja w Koszalinie. Będzie można wesprzeć Dom Samotnej Matki w Koszalinie

Rozpoczęcie Marszu dla Życia i Rodziny o godz. 13.00 sprzed katedry, a zakończenie piknikiem rodzinnym na terenie Szkoły Katolickiej w Koszalinie.

Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 26 maja w Koszalinie. Tym razem uczestnicy tego wydarzenia będą mieli okazję wesprzeć utworzenie placu zabaw dla dzieci z Domu Samotnej Matki. Aktualnie w placówce tej schronienie znalazło 9 kobiet i ośmioro dzieci, ale liczba ta się zmienia. Koszt tej inwestycji to ponad 20 tysięcy złotych.

"To wydarzenie, na które zaproszeni są wszyscy, którzy mają głębokie przekonanie, że to rodzina trzyma świat przy życiu, które są głęboko przekonane, że wszystkie działania służące dobru rodziny, chroniące i pielęgnujące życie świadczą o istocie człowieczeństwa" – przekonuje Arkadiusz Wilman, jeden z koszalińskich Rycerzy Kolumba, ruchu, będącego głównym organizatorem wydarzenia.

Zakup sprzętów na plac zabaw przy Domu Samotnej Matki w Koszalinie można wspomóc także w najbliższą niedzielę. Rycerze Kolumba będą rozprowadzać przy kościele św. Wojciecha słodkie niespodzianki. Będzie je można nabyć po każdej Mszy św.

Listen to "Marsz dla Życia i Rodziny w Koszalinie (zapowiedź)" on Spreaker.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się w Koszalinie Mszą św. o godz. 12.00 w katedrze. Wymarsz sprzed katedry zaplanowany jest na godz. 13.00. Uczestnicy marszu przejdą ulicami: Zwycięstwa, Młyńską, Władysława IV, św. Jana Pawła II i Staszica. Zakończenie marszu na terenie Szkoły Katolickiej, znajdującej się przy parafii pw. Ducha Świętego. Tam odbędzie się piknik rodzinny.

Tego samego dnia, czyli 26 maja w Dzień Matki Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się również w Słupsku. Wymarsz o godz. 11.00 z parkingu przy kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego, a zakończenie marszu przy kościele mariackim. Tam możliwość uczestniczenia we Mszy św. o godz. 13.00.

Patronat medialny nad Marszami dla Życia i Rodziny sprawuje Radio Plus Koszalin.

Przedstawiciele organizatorów Marszu dla Życia i Rodziny oraz s. Natalia Frączek z Domu Samotnej Matki
Autor: Alicja Górska Przedstawiciele organizatorów Marszu dla Życia i Rodziny w Koszalinie- Bartosz Ilecki, Arkadiusz Wilman, Miłosz Janczewski (Rycerze Kolumba), ks. Piotr Wieteska (diecezjalny duszpasterz rodzin) oraz s. Natalia Frączek (kierowniczka Domu Samotnej Matki w Koszalinie)