[ZAPOWIEDŹ] Pielgrzymki Promienista i Różańcowa już w maju w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

2024-04-25 11:26
Sanktuarium w Skrzatuszu
Autor: Diecezja koszalińsko-kołobrzeska

Wierni diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej będą pielgrzymować w maju do dwóch sanktuariów maryjnych w diecezji- do Skrzatusza i na Górę Chełmską w Koszalinie. Pielgrzymki Promienista i Różańcowa w majowym harmonogramie wydarzeń diecezjalnych.

Pątnicy ponownie wyruszą na szlak, by pielgrzymować do Sanktuarium Maryjnego na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Pielgrzymka Promienista odbędzie się w majówkę. Pielgrzymi, którzy wyruszą ze Słupska, będą musieli pokonać pieszo 80 kilometrów.

Listen to "ks. Wojciech Borkowski, przewodnik Pielgrzymki Promienistej ze Słupska" on Spreaker.

Kolejną propozycją na duchowe umocnienie jest Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca, która odbędzie się 18 maja w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. To spotkanie najliczniejszej wspólnoty w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, bo zrzeszającej około 10 tysięcy osób. Rozpoczęcie pielgrzymki 18 maja o godz. 10.00. Msza św. pod przewodnictwem biskupa seniora Edwarda Dajczaka w południe. 

Listen to "ks. Wacław Grądalski, diecezjalny duszpasterz Apostolatu Maryjnego i moderator Żywego Różańca" on Spreaker.

Program Pielgrzymki Żywego Różańca w Skrzatuszu:

10:00 przywitanie i konferencja formacyjna

11:00 modlitwa różańcowa

12:00 Eucharystia - odnowienie zobowiązań - błogosławieństwo osób obchodzących jubileusze

13:15 ciepły posiłek

14:30 nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem

Wspólnota Żywego Różańca skupia w całej Polsce dwa miliony osób. Zgłoszenia grup pielgrzymkowych z podaniem orientacyjnej liczby uczestników najlepiej do końca kwietnia. Jak zapewniają organizatorzy, nie trzeba się wcześniej zgłaszać. Mogą wziąć w niej udział pielgrzymi, przybywający do sanktuarium indywidualnie. Podczas spotkania będzie także możliwość zakupu posiłku przez pielgrzymów.

Sanktuarium na Górze Chełmskiej
Autor: Magda Wanowska-Miksa Sanktuarium na Górze Chełmskiej