Zarzut usiłowania zabójstwa młodszego kolegi usłyszał 19-latek z Koszalina

2024-06-25 18:00
policja grudziadz
Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

19-latek został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na trzy miesiące pod zarzutem usiłowania zabójstwa 15-letniego kolegi, który walczy o życie w szpitalu. Do pobicia doszło w zeszłym tygodniu.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 19-latek z pomocą wspólnych znajomych wywabił 15-latka z domu. Następnie zaprowadził w odludne miejsce i tam ciężko go pobił, bo młodszy kolega nie oddał mu pożyczonych pieniędzy.

Jak przekazała nadkom. Monika Kosiec:

-19-latek co najmniej kilkukrotnie uderzał 15-latka otwartą ręką w głowę, bił go pięściami, przewracał go na ziemię, kopał w różne części ciała, powodując u niego ciężkie obrażenia zagrażające jego życiu. Po ataku agresji, oddalił się z miejsca przestępstwa, nie udzielił pomocy 15-latkowi, narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Do zdarzenia doszło 19 czerwca w Koszalinie. Tego samego dnia wieczorem pobitego 15-latka znalazł w okolicy ul. Leśnej przypadkowy przechodzień. Wezwał karetkę pogotowia, którą przetransportowano chłopca do koszalińskiego szpitala.

Lekarze rozpoczęli walkę o życie 15-latka, policja zaczęła poszukiwania sprawcy. Funkcjonariusze ustalili jego tożsamość i miejsce, w którym się ukrywał.

-Mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranych materiałów procesowych i dowodowych 19-latkowi został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności

– przekazała nadkom. Kosiec.

19-letni podejrzany został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Nie przyznał się do winy. Za brutalne pobicie grozi mu nawet dożywocie. 

Zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu został przedstawiony równolatkowi pokrzywdzonego 15-latka.

-Widząc leżącego i pobitego pokrzywdzonego, oddalił się i nie zdecydował się na wezwanie pomocy pomimo, że mógł to zrobić

– dodała nadkom. Kosiec. Nieletni potwierdził, że nie udzielił pomocy poszkodowanemu.

Źródło: PAP

Listen to "Monika Kosiec, KMP w Koszalinie" on Spreaker.