Zatrzymano rodziców poparzonego 1,5-rocznego chłopca z Karlina

2024-06-04 17:45
policja uniwersalne
Autor: Pixabay

Białogardzka policja zatrzymała rodziców 1,5-rocznego chłopca z Karlina, który z poparzeniami twarzy, szyi i klatki piersiowej przebywa w szpitalu w Szczecinie. Śledztwo wszczęte zostało w kierunku znęcania się nad dzieckiem.

Prokuratura wszczęła postępowanie o znęcanie nad dzieckiem, ale jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ewa Dziadczyk przyjęta kwalifikacja może w toku postępowania zostać jeszcze zmieniona. Rodzice 1,5-rocznego chłopca dopiero będą przesłuchiwani przez prokuratora. Na razie nie przedstawiono im zarzutów. Oboje zostali zatrzymani. Jeżeli podejrzenia policji się potwierdzą, rodzicom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

1,5-rocznego poparzonego chłopca leżącego w łóżeczku zauważyli policjanci z komisariatu w Karlinie, którzy w poniedziałek zostali wezwani pod adres tej rodziny, do awantury między rodzicami dziecka.

Chłopiec z oparzeniami twarzy, szyi i klatki piersiowej karetką został przetransportowany najpierw do szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. Tam podjęto decyzję o przewiezieniu go do placówki medycznej w Szczecinie. Jego stan nie jest znany.

Rodzice dziecka, jak podała oficer prasowa białogardzkiej policji asp. Kinga Plucińska-Gudełajska, w chwili zatrzymania byli trzeźwi.

Para ma jeszcze jedno dziecko, które podczas policyjnej interwencji przebywało u rodziny.

(PAP)