Zbliża się kolejna premiera w Nowym Teatrze w Słupsku

2022-12-08 17:45
Teatr
Autor: pixabay.com

Do ostatniej w tym roku premiery przygotowuje się Nowy Teatr w Słupsku. Sztuka inspirowana jest wydarzeniami historycznymi. Opowiada o największej tragedii w żegludze śródlądowej do jakiej doszło w Polsce, i to w okolicach Słupska.

Sztukę "Mała Piętnastka-legendy pomorskie" reżyseruje Tomasz Man, a opowiada ona o największej tragedii w żegludze śródlądowej do jakiej doszło w Polsce. Było to w 1948 roku na jeziorze Gardno w okolicach Słupska. Na obozie harcerskim wychowawczyni chciała zrobić atrakcje harcerkom i zorganizowała wycieczkę na łódkach przez Jezioro Gardno do morza. Łódki jednak okazały się dziurawe, a nie wszystkie harcerki umiały pływać. Zginęło wtedy 25 osób, w tym 21 dziewczynek z drużyny harcerskiej z Łodzi, która nosiła nazwę „Mała Piętnastka”.

-Spektakl jest próbą odtworzenia tych wydarzeń. Widzowie będą ławnikami, a aktorzy zeznają relacje. W przedstawieniu usłyszymy również piosenki harcerskie na żywo

-zapowiada Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku.

Premiera spektaklu "Mała Piętnastka-legendy pomorskie" odbędzie się 17 grudnia o godz. 19:00. Spektakl powstaje dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Teatr”.

Listen to "Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku" on Spreaker.